Kolektiv ZŠ Dr. Peška: Vánoce v naší škole

0
477
Foto: ZŠ Dr. Peška

Prosinec na ZŠ Dr. Peška byl ve znamení těšení se na Ježíška. Žáci prvního stupně si užili různé akce, jmenovitě například Den na ledě – bruslení, vánoční dílny, zdobení stromečku pro zvířátka či návštěva divadelního představení ZUŠ Chrudim.

Ve středu 11. prosince se konal vánoční jarmark třídy IV. A, který byl vyvrcholením účasti ve známém projektu České spořitelny Abeceda peněz. V rámci programu žáci pod vedením paní učitelky Ireny Douchové navštívili banku, založili firmu „4 v akci,“ navrhli logo a vyráběli sortiment, který poté prodávali na jarmarku. Děti na jarmarku prodávaly různé vánoční dekorace, ozdoby, cukroví a jiné dobroty. Akce měla mimořádný úspěch, všechny výrobky se prodaly. Žáci se rozhodli většinu výtěžku věnovat na rehabilitaci malé Magdalénky.

V úterý 17. prosince se v naší škole hrálo divadlo. Třída III. B pod vedením pana učitele Víta Bakeše nacvičila představení Putování za betlémskou hvězdou. Děti se na vystoupení svědomitě připravovaly, učily se texty, samy malovaly kulisy. Vánoční příběh o třech králích doprovázený zpěvem nadchl nejen spolužáky na prvním stupni, ale i děti z Mateřské školy Víta Nejedlého a především rodiče, kteří se přišli na své ratolesti podívat.

V pátek 20. prosince se celý první stupeň sešel u vánočního stromečku, kde již tradičně vystoupili zpěváčci ze školního pěveckého sboru Sluníčko. Následovaly třídní besídky, na nichž si děti mezi sebou vyměnily drobné dárečky, zbaštily cukroví od maminek a poté se už vydaly domů, aby si užily vánoční svátky v kruhu svých nejbližších.

ZŠ Dr. Peška přeje krásné Vánoce všem!

Foto: ZŠ Dr. Peška
Foto: ZŠ Dr. Peška
Foto: ZŠ Dr. Peška
Foto: ZŠ Dr. Peška
Foto: ZŠ Dr. Peška
Foto: ZŠ Dr. Peška

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here