Proč musí být ženy v chrudimské sauně nahé společně s muži? Lidé chtějí znát odpověď

0
672
Ženy by rády využívaly saunu odděleně od mužů tak, jak tomu bývalo kdysi. Foto: Městský úřad Chrudim, tiskový odbor

Další setkání občanů se starostou města Františkem Pilným (ANO 2011) v Galerii chrudimského Muzea zaznamenalo mírnou obměnu diskutujících, kteří přišli vedení radnice tlumočit svoje postřehy a náměty. Starosta si jako vždy vše pečlivě zaznamenal a přislíbil do příští schůzky zajistit na všechny dotazy odpovědi.

Nelíbí se občerstvení proti stokorunové záloze

Mezi nejdiskutovanější témata patřilo tentokrát ztrátové hospodaření městských sportovišť v loňském roce a navýšení mezd zaměstnancům této organizace, nad nímž se přítomní občané podivovali. Jedna z připomínek mířila mimo jiné na způsob vedení chrudimské sauny, kde ženám vadí to, že jsou nuceny nahé absolvovat procedury společně s muži. Stejně tak se pozastavují nad údajně nadměrným počtem tří šatnářek v sauně, přičemž by prý postačily jen dvě, a také nad zdejším způsobem vydávání občerstvení proti stokorunové záloze, které podle připomínek neodpovídá standardům 21. století. Vše by například vyřešil automat na nápoje a balené potraviny.

Proč musí někteří platit a jiní mají prostory zdarma?

Už podruhé byly také diskutovány chybějící odtokové kanálky před vjezdy do garáží řadových domů na Vlčí hoře, které nebyly během rekonstrukce zdejšího podélného chodníku provedeny a místním obyvatelům má tak voda zatékat až do jejich obydlí. Další připomínky se týkaly údajně nerovných podmínek při pronájmu prostor spolkům a kulturním organizacím, kdy někteří mají pronájmy zdarma a jiní za ně musí naopak draze platit a hrozí tak, že budou muset ukončit po letech svoji činnost. S obdobnými připomínkami se na starostu obrátili i zástupci Fotoklubu Chrudim, kteří se rovněž zajímali o osud fotografického archivu kulturních akcí ve městě, který spravuje Chrudimská beseda, a není, jak tomu bývalo dříve, běžně k dispozici. Panuje proto mezi fotografy obava, že došlo k jeho znehodnocení ještě před předáním funkce mezi starým a novým ředitelem Chrudimské besedy.

Některým připomínkám se budeme věnovat podrobněji v samostatných materiálech.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here