V Havlíčkově ulici mělo docházet k pouličnímu prodeji drog ze zaparkovaného automobilu

0
413
Foto: Pixabay.com

V pátek 10. ledna po deváté ráno bylo oznámeno na linku 156, že na Školním náměstí parkuje nesprávně dodávkový automobil, jehož zadní část zasahuje do jízdního pruhu. Po příjezdu hlídky se k vozidlu dostavil jeho řidič, jenž po vyřešení dopravního přestupku s automobilem odjel.

Parkovačka za stání na místě vyhrazeném pro invalidu

V 9.30 hodin byli strážníci přivoláni do sídliště Na Větrníku, kde na parkovacím místě vyhrazeném pro automobil invalidní osoby neoprávněně parkovalo cizí vozidlo. Hlídka tedy za stěrač tohoto automobilu umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Ženě se vysmekl její pes a zabloudil do areálu garáží

V jedenáct dopoledne kontaktoval strážníky občan s tím, že se k němu v areálu garáží ve Škroupově ulici přidal volně pobíhající pes malého plemene. Vzhledem k tomu, že majitelka tohoto zvířete chvíli před tím telefonicky informovala strážníky, že se jí pes vysmekl z obojku a utekl neznámo kam, operátor ženě sdělil, kde si může svoje zvíře vyzvednout.

Seniorka upadla na zem a dcera jí nedokázala pomoci

Před půl druhou odpoledne se na strážníky obrátila s žádostí o pomoc žena, jejíž maminka upadla v rodinném domě v Úhřeticích a ona sama jí nedokázala pomoci vstát. Hlídka po příjezdu seniorku vyzvedla po pádu nezraněnou a usadila jí na židli, kde setrvala v péči své dcery.

Osm parkovaček po upozornění v Radoušově ulici

V 18.25 hodin bylo oznámeno prostřednictvím linky 156, že v obytné zóně v Radoušově ulici parkují nesprávně automobily, neboť stojí mimo místa označená jako parkoviště, čímž komplikují průjezd ulicí. Hlídka zde tedy na osm takto zaparkovaných vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Nalezená platební karta v chrudimském supermarketu

Několik minut před 21. hodinou vyjeli strážníci do ulice SNP, kde byla v supermarketu nalezena platební karta. Hlídka předmět vyzvedla u personálu prodejny a následně jej odevzdala do oddělení ztrát a nálezů při Městském úřadu v Chrudimi.

Pouliční prodej drog z automobilu v Havlíčkově ulici

O chvíli později informoval strážníky operátor tísňové linky 112, že obdržel oznámení od místního muže o prodeji drog, k němuž právě docházelo ze zaparkovaného vozidla u restaurace v Havlíčkově ulici. Po příjezdu strážníků se zde již nacházeli policisté, kteří jednali s oznamovatelem a věc šetřili. Hlídka po tomto zjištění odjela.

Rušení nočního klidu hlasitou hudbou ve Václavské ulici

Ráno před půl třetí byli strážníci přivoláni do Václavské ulice, kde v jednom z domů docházelo k rušení nočního klidu hlasitou hudbou. Hlídka v uvedené budově kontaktovala obyvatele příslušného bytu, jenž poté muziku ztlumil. Po vyřešení přestupku strážníci odjeli.

V restauraci na Borzně se měla nacházet hledaná osoba

Několik minut poté obdrželi strážníci oznámení o tom, že se v jedné z restaurací v budově obchodního centra na Borně nacházejí lidé hledaní Policií ČR. Strážníci tedy vyjeli do uvedeného podniku informaci prověřit, avšak restaurace byla již uzavřena a nikdo se zde nenacházel, neboť už skončila její provozní doba.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here