Motoristy ohrožovaly v jediný den na silnici nejprve ovce a potom kůň. Kdy už tomu úřady udělají přítrž?

0
461
Foto: Pixabay.com

Ve středu 15. ledna krátce po deváté ráno bylo oznámeno na linku 156, že u jednoho z domů v Malecké ulici parkuje automobil na chodníku. Hlídka zastihla u tohoto vozidla jeho řidiče, s nímž vyřešila přestupek na místě a poté odjela.

Šest vozidel v zóně zákazu stání v Pobřežní ulici

O několik minut později byli strážníci přivoláni do Pobřežní ulice, kde v zóně zákazu stání parkovalo několik automobilů. Hlídka tedy za stěrače pěti z nich umístila výzvy pro nepřítomné řidiče a s přítomným řidičem šestého vozidla vyřešila dopravní přestupek na místě.

Strážníci odchytli v Markovicích psa a dovezli ho majiteli

V 10.03 hodin kontaktovala strážníky žena s tím, že u restaurace v Markovicích odchytla volně pobíhajícího psa. Strážníci zvíře převzali a dopravili jej jeho majiteli. Po vyřešení přestupku hlídka odjela.

Čtyři parkovačky za chybné stání poblíž nemocnice

Před půl jednou odpoledne vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Václavské ulice, kde mělo nedaleko areálu nemocnice parkovat nesprávně hned několik automobilů. Hlídka na místě shledala celkem čtyři takto zaparkovaná vozidla. S přítomným řidičem jednoho z nich vyřešili strážníci přestupek na místě a na další tři automobily umístili výzvy pro nepřítomné řidiče.

Ve Václavské ulici praskl strom. Hasiči ho museli pokácet

Ve 14.25 hodin bylo oznámeno prostřednictvím linky 156, že se na určitém místě ve Václavské ulici nachází nebezpečně prasklý strom a hrozí jeho pád. Hlídka informaci prověřila a následně přivolala hasiče, kteří strom pokáceli.

Cizinec zadržený v supermarketu se přiznal ke krádeži

Přibližně o dvacet minut později byli strážníci přivoláni do supermarketu v ulici SNP, kde došlo ke krádeži zboží. Hlídka v přítomném podezřelém muži zjistila cizího státního příslušníka, jenž se ke svému úmyslnému jednání doznal. Strážníci následně o tomto cizinci u cizinecké policie ověřili potřebné informace a vyřešili jeho protiprávní jednání pokutou. Zadržené zboží bylo v pořádku vráceno zpět do prodeje.

Žena nemohla vyjet s autem z řady stojících vozidel

V 17.18 hodin požádala strážníky o pomoc řidička, jež zaparkovala svůj automobil v Poděbradově ulici a následně nemohla vyjet z řady stojících vozidel, protože jí v tom zabránil cizí nesprávně zaparkovaný automobil. Strážníci provedenou lustrací zjistili majitelku nesprávně stojícího auta, avšak nepodařilo se ji kontaktovat, proto byla na místo přivolána odtahová služba. Před jejím příjezdem se k nesprávně zaparkovanému automobilu dostavil řidič, jenž po vyřešení přestupku s hlídkou a jednání s pracovníky odtahové služby s vozidlem odjel.

V ulici Obce Ležáků pobíhaly v noci na silnici ovce

Po jedné hodině v noci oznámil občan na linku 156, že v ulici Obce Ležáků volně pobíhají na vozovce ovce. Hlídka informaci prověřila, avšak nezajištěná zvířata zde nezaregistrovala.

Ve vozovce nedaleko kasáren se pohyboval po ránu kůň

V 05.16 hodin vyjeli strážníci na základě upozornění od občana opět do ulice Obce Ležáků, kde se měl tentokrát u silnice volně pohybovat kůň. Po příjezdu hlídky se již uvedené zvíře nacházelo na pozemku svého majitele, kam se vrátilo poškozeným oplocením. Strážníci kontaktovali majitele a upozornili ho na vzniklé nebezpečí a vyzvali k řádnému zajištění jeho koně.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here