Drama o ženách závislých na alkoholu v chrudimském kině

0
534

Chrudimský filmový klub zve na malou výpravu do polské kinematografie. Ta se oproti české ve svých špičkových dílech vyznačuje větším étosem a pronikavějšími sondami do moderní historie. Obojí nejspíš úzce souvisí s křesťanskou duchovností, která v Polsku mnohem výrazněji ovlivňuje každodenní život lidí včetně filmařů.

Nejprve lze v kině zhlédnout strhující příběhy tří žen odlišného věku, které jsou v různých fázích závislosti na alkoholu. Psychologické drama s ironicky vyznívajícím názvem „Zábava, zábava“ se promítá ve čtvrtek 23. ledna od 20 hodin. Držitelé klubového průkazu zaplatí za lístek 70 a ostatní diváci 110 korun. Průkazy na letošní rok v ceně 70 korun budou k zakoupení přímo v pokladně kina.

Kdo často pije, koleduje si o průšvih, aniž by to tušil

Čtyřicetiletá Dorota je úspěšná prokurátorka, která pije podle svých slov proto, aby se nezbláznila. Chrání ji imunita, díky níž se snaží vyhnout odpovědnosti za spáchané přestupky. Další postavou je uznávaná chiruržka Teresa, která kvůli alkoholu přišla o rodinu a zůstala jí jen práce v nemocnici: situace se však vymkne kontrole, když jednou přijde opilá do služby. Studentka Magda miluje bouřlivé večírky, a protože jí studium jde skvěle a má i dobrou práci, nikdo jí nic nevyčítá. Přijde však chvíle, kdy ztratí půdu pod nohama a dojde k tragédii.

Situace tak uvěřitelné a realisticky podané, až leckoho napadne, že by se děj klidně mohl odehrávat u nás. Snímek založený na dokonalém scénáři, výborných hercích a sugestivní atmosféře vzbuzuje silné emoce nejen ve finále.

Další polský snímek nabídne chrudimský filmový klub ve čtvrtek 6. února.

Napsal: Miloš Pelikán

Video: Totalfilm.cz
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here