Před Penny marketem se válel na zemi bezdomovec s rozbitou hlavou. Po ošetření putoval na záchytku

0
416
Foto: Pixabay.com

V neděli 19. ledna v 11.46 hodin bylo oznámeno na linku 156, že se před supermarketem ve Václavské ulici zdržují bezdomovci, kteří se u vchodu do prodejny nevhodně chovají a válí se na zemi. Po příjezdu hlídky se zde nacházel už jen jeden člověk, v němž byl zjištěn obyvatel Slatiňan. Protože jevil známky požití alkoholu a měl problémy s chůzí, strážníci jej podrobili orientační dechové zkoušce na alkohol s naměřenou hodnotou 3,3 promile alkoholu. Následně byl dotyčný dopraven do nemocnice, kde službu konající lékař nejprve ošetřil tržnou ráno na jeho hlavě a poté rozhodl o jeho umístění do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích, kam byl dopraven a předán do péče personálu stanice.

Ležící opilý bezdomovec ve vestibulu nemocnice

Šest minut po poledni byli strážníci přivoláni do nemocnice, protože ve vestibulu tohoto zařízení ležel podnapilý bezdomovec. Po příjezdu hlídky tento mírně podnapilý, avšak orientovaný muž z Letohradu vstal a z areálu nemocnice odešel.

Hlídka vykázala od supermarketu otravného bezdomovce

Ve 13.12 hodin obdrželi strážníci informaci, že se před obchodním centrem v ulici SNP zdržuje bezdomovec, jenž obtěžuje kolemjdoucí zákazníky. Hlídka tohoto muže odsud vykázala.

Ve Slatiňanech pobíhal volně u křižovatky větší pes

Před 17. hodinou vyjeli strážníci do Slatiňan, kde u zdejší okružní křižovatky volně pobíhal pes většího vzrůstu. Na příjezd hlídky vyčkal oznamovatel, jenž strážníkům sdělil, že zvíře před jejich příjezdem vběhlo do některého z domů opodál, kde ho pravděpodobně zajistil jeho majitel. Po tomto sdělení hlídka prověřila uvedenou lokalitu a následně odjela.

Dva nesprávně zaparkované automobily U Stadionu

V 18.06 hodin bylo oznámeno na linku 156, že u jednoho z domů v sídlišti U Stadionu parkují nesprávně dva automobily blízko sebe, čímž komplikují ostatním vozidlům projetí uvedeným místem. Po příjezdu strážníků se už na místě nacházel pouze jeden automobil a v projetí ostatním vozidlům již nic nebránilo. Po tomto zjištění hlídka odjela.

Řidička musela ve Škroupově ulici přeparkovat svoje auto

Večer před půl desátou obdrželi strážníci oznámení o nesprávně zaparkovaném automobilu, jenž ve Škroupově ulici znemožnil dvěma vozidlům vyjetí z parkovacích míst. Po příjezdu strážníků se k automobilu dostavila jeho řidička, jež po vyřešení dopravního přestupku svůj automobil přeparkovala.

Vozidlo s nastartovaným motorem ve Filištínské ulici

Ve 23.01 hodin poukázal telefonicky občan na to, že před hotelem ve Filištínské ulici parkuje automobil s nastartovaným motorem. Strážníci kontaktovali řidiče uvnitř tohoto auta, jenž sdělil, že zde vyčkává na konec pracovní doby personálu podniku, a okamžitě motor vypnul.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here