Žena s kočárkem zaplatila strážníkům pokutu za to, že se pohybovala po silnici bez reflexních prvků

0
428
Foto: Městská policie Chrudim

V sobotu 18. ledna po osmé ráno kontaktovala strážníky řidička s tím, že se cestou do Chrudimi postavil v Sečské ulici před její jedoucí vozidlo volně pobíhající pes. Když zastavila a otevřela dveře svého automobilu, zvíře vběhlo dovnitř. Hlídka po příjezdu k oznamovatelce zvíře bez evidenční známky i čipu převzala a umístila jej do připraveného kotce v útulku v Sečské ulici.

Zdravotníci požádali o asistenci strážníků u pacienta

V 11.36 hodin požádali strážníky o spolupráci zdravotníci záchranné služby, protože u jednoho z jejich pacientů bylo třeba zjistit obsah alkoholu v dechu. Hlídka této žádosti vyhověla a zdravotníkům sdělila naměřenou hodnotu alkoholu. Po provedeném měření strážníci odjeli.

Řidička zaparkovala Na Větrníku auto na zeleni

Krátce po 14. hodině upozornil strážníky občan na to, že u jednoho z domů v sídlišti Na Větrníku parkuje automobil částečně na zeleni a zároveň na chodníku. Hlídka po příjezdu kontaktovala jeho majitelku, jež po vyřešení přestupku své vozidlo přeparkovala.

Muž přinesl do služebny nalezenou platební kartu

V 17.05 hodin se do služebny strážníků dostavil občan, jenž odevzdal nalezenou platební kartu. Hlídka tento předmět předala do oddělení ztrát a nálezů Městského úřadu Chrudim.

Bezdomovkyně obtěžovala žebráním zákazníky

Několik minut před 18. hodinou oznámil na linku 156 pracovník ostrahy hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové, že se v jejich prodejně zdržuje žena bez domova, jež obtěžuje zákazníky a žebrá od nich peníze. Hlídka však před příjezdem do hypermarketu obdržela informaci od oznamovatele, že dotyčná po vzájemné domluvě jejich prodejnu sama opustila a přítomnost strážníků v hypermarketu již nebyla třeba.

Neoprávněně obsazené parkovací místo v Husově ulici

V 18.14 hodin požádal o příjezd strážníků do Husovy ulice místní obyvatel, jehož vyhrazené parkovací místo neoprávněně obsadil cizí automobil. Hlídka provedenou lustrací vozidla zjistila jeho majitele a kontaktovala jej. Tento zástupce firmy následně strážníkům poskytl telefonický kontakt na příslušného řidiče, jenž hlídce přislíbil, že služební automobil během několika minut přeparkuje. Strážníci tedy za stěrač tohoto vozidla umístili výzvu pro nepřítomného řidiče a poté odjeli.

Chodec bez reflexních prvků na křižovatce u Medlešic

V 18.32 hodin obdrželi strážníci oznámení o špatně viditelném chodci, jenž se pohyboval v tmavém oděvu bez povinných reflexních prvků mimo obec, a to u okružní křižovatky nedaleko Medlešic, kde se snažil zastavovat projíždějící automobily. Hlídka prověřila uvedené místo i jeho okolí, avšak tohoto člověka zde nezaregistrovala.

Žena s kočárkem zaplatila strážníkům pokutu

V 19.50 hodin byli strážníci přivoláni na silnici vedoucí z Chrudimi do Vlčnova, kde kráčela neosvětlená chodkyně bez použití reflexních prvků, navíc se pohybovala s dětským kočárkem. Hlídka této ženě, jež v kočárku naštěstí nevezla dítě, uložila pokutu a řádně ji poučila.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here