Komponovaný večer o Ivanu Baborákovi v pardubickém Exilu

0
964
Ivan Baborák. Foto: fb

V Pardubicích, konkrétně v Divadle Exil se v sobotu 25. ledna uskuteční pořad věnovaný výtvarníkovi Ivanu Baborákovi. Známý malíř a kreslíř, který žije v Přestavlkách u Chrudimi, rovněž napsal řadu povídek a fejetonů a je i hlavním organizátorem pátečních Hozených klobouků, literárně-hudebních večírků v chrudimské kavárně Atrium.

Komponovaný pořad spojený s vernisáží Baborákových obrazů „Sny na prodej“ začne v Exilu v 19 hodin. Jeho součástí bude i autorské čtení, promítání filmu „Škrábnuto do snu“ a koncert kapely Jazz Bass Lass. Vstup je zdarma, místa v divadelním sálu si nelze předem rezervovat.

Ivan Baborák se narodil se v roce 1955 v Chrudimi. Do roku 1993 se živil hlavně rukama. Už tehdy se začal rozvíjet jeho originální výtvarný svět: cykly vzniklé v 70. a v 80. letech („Dialogy“, „Hlavy“, „Pomníky padlým na hlavu“) však nebyly veřejně prezentovány. V roce 1990 se stal výtvarníkem Muzea loutkářských kultur. Od roku 1993 je členem Unie výtvarných umělců a začal se malbou a grafikou živit na volné noze. Svou tvorbu představil na více jak 100 výstavách v Česku i zahraničí. Roku 2005 se podílel na vlastní monografii „Ach jo, tak jo“.

Napsal: Miloš Pelikán

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here