V pardubickém Ideonu zazpívá Duhová víla, na kterou se snese Nejkrásnější déšť

0
449

Starší čtenáři asi z titulku hned pochopili, o koho jde, pro ty mladší uveďme konkrétní jméno: Hana Zagorová. V úterý 28. ledna s ní v Pardubicích vystoupí i dlouholetý souputník Petr Rezek. Na diváky čeká téměř dvou a půl hodinový koncert, během něhož zazpívají své největší hity včetně oblíbených duetů. Celým večerem, který začne v 19 hodin, doprovází skupina Jiřího Dvořáka Boom!Band. Společenské centrum Ideon je sice vyprodáno, ale jako vždy platí, že na šťastlivce se může usmát štěstí přímo na místě.

Devítinásobná Zlatá slavice nespoléhá jen na minulost

Stálice české populární hudby Hana Zagorová je druhou nejúspěšnější držitelkou ocenění Zlatý slavík (po Lucii Bílé). V kategorii zpěvačka získala devět Slavíků v řadě v letech 1977 až 1985. Natočila zhruba 900 písní a v roce 2015 byla uvedena v rámci hudebních cen Anděl do síně slávy. Mezi nejoblíbenější písničky od ní sice patří hlavně starší kousky (např. Studánko stříbrná, Maluj zase obrázky, Málokdo ví, Duhová víla, Ta pusa je tvá, Hej, mistře basů, Bludička Julie nebo Je naprosto nezbytné), ale Hanka stále nahrává nové songy.

Na podzim 2018 vydala album Já nemám strach, na němž spolupracovala s autory jako Radůza, Marek Ztracený či Martin Chodúr. Na desce se nachází i coververze francouzské písně, kterou si sama otextovala.

Napsal: Miloš Pelikán

Video: SUPRAPHON
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here