Obyvatel paneláku v sídlišti Na Větrníku musel nedobrovolně přespat na chodbě domu

0
690
Sídliště Na Větrníku. Foto: Roman Zahrádka

V pátek 7. února v 8.07 hodin bylo oznámeno na linku 156, že u jednoho z domů v sídlišti Na Šancích parkuje nesprávně automobil, jenž brání řidičům ostatních vozidel v otáčení. Hlídka na místě shledala dvě takto stojící vozidla, za jejichž stěrače umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Odhozená injekční stříkačka na Palackého třídě

V 9.20 hodin byli strážníci přivoláni ke zdravotnickému zařízení na Palackého třídě, kde občan zaregistroval odloženou injekční stříkačku. Hlídka tedy předmět vyzvedla a předala jej k odborné likvidaci.

Strážníci hledali ve Vlčnově sraženou kočku

O několik minut později kontaktovala strážníky žena s informací o sražené kočce, jež ležela na hlavní komunikaci v obci Vlčnov. Hlídka prověřila uvedené místo i jeho okolí, avšak zvíře zde nezaregistrovala.

Muž ležící na lavičce nadýchal skoro tři promile

Ve 21.20 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Průmyslové ulice, kde ležel na lavičce neznámý muž. Protože tento zjevně podnapilý obyvatel Heřmanova Městce nebyl schopen samostatné chůze, dopravila jej hlídka k vyšetření do nemocnice, kde během orientační dechové zkoušky nadýchal hodnotu 2,92 promile alkoholu. Vzhledem k tomu, že službu konající lékař následně rozhodl o jeho umístění do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích, strážníci muže odvezli do tohoto zdravotnického zařízení, kde jej předali do péče personálu.

Hlídka musela pohlídat agresivního pacienta

Po půlnoci požádala strážníky o asistenci zdravotní sestra z Chrudimské nemocnice, neboť byl do jejich zařízení dopraven agresivní pacient, jehož bylo třeba společně se zdravotnickým personálem zklidnit, aby mohl být vyšetřen. Hlídka požadovanou asistenci v tomto zařízení poskytla a poté odjela.

Obyvatel paneláku musel přespat na chodbě

Ráno před půl třetí bylo oznámeno prostřednictvím linky 156, že v panelovém domě v sídlišti Na Větrníku spí jeden z obyvatel na společné chodbě budovy. Strážníci tedy muže kontaktovali a ten jim sdělil, že nemohl vstoupit do svého bytu, neboť si zabouchl klíče. Vzhledem k pokročilé době přečkal do rána na chodbě domu a poté vyzvedl z bankomatu potřebný finanční obnos a přivolal zámečníka.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here