Superšéfa čeká pekelná mise v Chrudimi, menu značky polotovar a nasazení bez efektu

0
2228
Foto: Pixabay.com

Superšéf Zdeněk Pohlreich zamíří se svým týmem v premiérovém druhém dílu pořadu Superšéf – 24 hodin do pekla a zpět do chrudimské hospůdky U Václava. Už teď si pusťte v ukázkách z dílu, jak například přijmou v hospodě pravdu.

Chrudimská hospůdka U Václava je cítit už na dálku. Nevábnými výpary z friťáku. Interiér vypadá jak z filmu z 90. let – na stolech žlutavé ubrusy s ostrůvky s tácky, u stropu nefunkční „lapač zápachů“ s nánosem mastné špíny. Neprosperující podnik potřebuje změnit od kuchyně po interiér a přilákat sem lidi nejen na pivo, ale také za dobrým jídlem.

Zdeněk Pohlreich je pro druhou misi maskován za řemeslníka Karla. Sice s lehkými obavami, ale z menu si objednává smažené tvarůžky. Když zakrojí do bohaté strouhankové krusty, je po strachu. Sýr se nejspíš ztratil někde ve friťáku. „Já myslel, že už se takovýhle žrádlo nedělá,“ prohlíží si rozpačitě svůj i talíře parťáků.

Majitel hospůdky, Jakub Čáslavka, je zároveň provozovatelem, kuchařem i číšníkem. „Nikdy se nechci stydět za to, že hospoda u Václava je moje,“ říká úvodem o podniku, v němž tráví takřka veškerý svůj čas. Manželka s malou dcerkou jsou pro něho vzácností. Smotné je, že i přes velké nasazení na konci měsíce domů odchází jen s několika stokorunami v kapse.

Když Superšéf ukáže celému týmu hospody U Václava, jak a v čem pracují, nevěří vlastním očím.

Hostům U Václava dopřávají štědré porce, které ovšem pan Majitel dotuje z vlastní kapsy a kapsy bráchy.

Superšéfovi stačí nahlédnout do ledničky a mrazáků a hned je jasné, že tady chybí nejen správný koncept, ale i základní znalost kuchařského řemesla. Peníze tady utrácejí za nákup zbytečně drahých, zároveň i ne moc zdravých, polotovarů. Když se Zdeněk Pohlreich dozví, že si tady neumelou ani maso do burgerů, nebo si sami neobalí kuřecí, jen nevěřícně kroutí hlavou.

„V Chrudimi mě nejvíc bavilo, že ze začátku s námi vlastně nikdo nechtěl mluvit a nakonec se to celkem podařilo,“ vzpomíná dále Zdeněk Pohlreich na natáčení U Václava. Nakolik se U Václava podaří změnit myšlení všech účastníků proměny? A jak přijmou pravdu, kterou jim Superšéf ukáže?

Dívejte se na Superšéfa už v pátek 14. 2. ve 20.15 na Primě.

Nebo si pořad Superšéf – 24 hodin do pekla a zpět přehrájte online na iPrima.cz.

Zdroj: https://prima.iprima.cz/supersef/exkluzivni-ukazky-supersefa-ceka-pekelna-mise-v-chrudimi-menu-znacky-polotovar-a-nasazeni?fbclid=IwAR332qydjvPHfkDPcd1Np9DP0zG4-iWoXt5_oQ9g68jbXzVPn3NJdWl76z4

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here