Kraj zařízl záměr postavit výběh pro psy v parku Střelnice. Dva přesto vyrostou Na Větrníku a u Tesca

0
301
Foto: Pixabay.com

Radnice se chystá otevřít dva výběhy pro psy, a to v sídlišti Na Větrníku a v Píšťovech poblíž obchodního domu Tesco. Připravuje už pro oba tyto záměry projektovou dokumentaci, aby co nejdříve uspokojila letité požadavky místních chovatelů, které předchozí radniční koalice trvale přehlížela.

Park Střelnice má mít podle kraje pouze rekreační funkci

Vedení města se pokoušelo získat pro stejný záměr také rozlehlý park Střelnice a požádalo proto Krajský úřad Pardubického kraje o souhlasné stanovisko. Jenže odešlo s nepořízenou. Kraj zamítavé stanovisko zdůvodnil tím, že je park součástí Přírodní památky „Ptačí ostrovy“ a proto je zde prý takový záměr nevhodný a nepřijatelný. Podle Romany Žaloudkové z oddělení ochrany přírody, odboru životního prostředí a zemědělství krajského úřadu má plnit park pouze rekreační funkci.

Pro naštvané pejskaře je park jedinou možnou lokalitou

Otázkou teď zůstává, jak chce kraj naložit s pejskaři v sídlištích Na Šancích a Na Větrníku či v Topolské ulici, kteří park k venčení psů už dlouhodobě využívají jako jedinou možnou lokalitu a pouštějí zde svoje psy běžně na volno. Město se přitom nesnažilo o nic jiného, než tento letitý jev legalizovat a minimalizovat možná nedorozumění mezi chovateli a návštěvníky parku organizovaným výběhem pro psy. Oba tábory tvoří totiž v Chrudimi velmi početnou komunitu. Zejména pejskaři pak nesou nelibě skutečnost, že platí už po řadu let jedny z nejvyšších poplatků za psy v České republice a nedostávají za to odpovídající protislužby. Snad nejvíce jim vadí zrušení sáčků na psí sekrementy v ulicích, které je dílem minulé koalice na radnici, a považují 300 igelitových pytlíků na rok, pro které si musí na městský úřad dojít, za velmi chabou a hlavně nedostatečnou náhradu. Současné vedení města se proto snaží toto napětí zmírnit například zřízením výběhů pro psy, které se zavázalo před volbami v Chrudimi postavit.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here