Sociální podnik města Chrudim nabídne práci handicapovaným lidem a postará se o čistotu chrudimských ulic

0
1381
Ilustrační foto: Roman Zahrádka

Vedení radnice si nechalo městským zastupitelstvem schválit založení obchodní společnosti pod názvem „Sociální podnik města Chrudim“, která bude dávat práci zdravotně handicapovaným lidem při úklidu města a bude podléhat Technickým službám (TS) Chrudim.

Málkovo chování bylo podle starosty za hranou slušnosti

Ještě než se však o tomto bodu začalo hlasovat, strhla se na dané téma poměrně rozsáhlá diskuze, kterou rozpoutali opoziční politici. Nejhlasitěji bývalý čtvrtý místostarosta Roman Málek (Koalice pro Chrudim), jenž neváhal záměr, s nímž ve skutečnosti přišel ředitel TS Chrudim Zdeněk Kolář, zpochybnit a označit za další možné „Čapí hnízdo“. „Chování opozice mě zarazilo a musel jsem nad ním kroutit hlavou. Sama byla totiž dříve zavalena stížnostmi lidí na čistotu ve městě, a když chceme situaci, kterou jsme po ní zdědili, řešit, tak obstruuje. Její námitky jsem opravdu nechápal. Zvláště pak chování Romana Málka, jehož vystupování bylo tentokrát za hranou. Bylo totiž plné osobních invektiv a urážek a budu to s ním jako starosta, který je zodpovědný za důstojný průběh zastupitelstva, muset řešit,“ říká chrudimský starosta František Pilný (ANO 2011), jemuž se nezamlouvalo ani vystupování dalšího opozičního zastupitele Petra Řezníčka (SNK ED), který podle něj zbytečně podsunoval ostatním kolegům v zastupitelstvu účelově podané informace.

Výhody? Peníze od státu a snadnější začlenění do života

Ale teď k samotnému sociálnímu podniku. „Doufáme, že jeho provoz bude pro naše město ekonomicky výhodnější než chod běžné úklidové firmy,“ naznačuje starosta Pilný možnost čerpání finančních příspěvků na každého handicapovaného člověka. Dalším plusem by se mělo stát snadnější začlenění sociálně postižených lidí do běžného života. „Společnost nechám co nejdříve zapsat do obchodního rejstříku, aby mohla začít hledat zaměstnance a pustit se do úklidu zanedbávaného města,“ uzavírá starosta Pilný.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here