Jednání o parkovišti před hotelem Bohemia budou pokračovat. Výpovědět nájemní smlouvu by prý nebylo chytré, ani taktické

0
638
Foto: Roman Zahrádka

Městské zastupitelstvo dalo Romanu Málkovi (Koalice pro Chrudim) jasně na srozuměnou, že bude pokračovat v dialogu s firmou Homa holding a hledat spolu s ní cesty, jak postavit a provozovat na městském pozemku před hotelem Bohemia dvoupodlažní parkoviště. Odmítlo tedy Málkův návrh, aby byla „oprášena“ výpověď nájemní smlouvy uvedené firmě, s kterou přišla v minulém volebném období radniční koalice vedená Petrem Řezníčkem (SNK ED), jíž byl Málek součástí.

Málkův návrh je v tuto chvíli mimo realitu, říká starosta

„Nechceme soudní spor, protože si město najalo specializovaného právníka, kterým je Jana Zwyrtek Hamplová, jež připravila návrhy možné smlouvy, které v současnosti obě strany připomínkují. Už z toho je víc než zřejmé, že něco takového, co navrhuje Roman Málek, je v tuto chvíli předčasné. On to vlastně ani žádný kvalifikovaný návrh není, jen opsaný původní záměr z 9. března 2018, s kterým přišla tehdejší radniční koalice a který zastupitelstvem už jednou neprošel. My jsme teď zaplatili za služby právníka a kdybychom na základě návrhu Romana Málka vypověděli firmě Homa holding smlouvu, tak bychom vyhodili z okna ven nejen půl roku práce, ale i peníze města. Nebylo by to tedy chytré, ani taktické. V tuto chvíli je něco takového úplně mimo realitu,“ říká na adresu Roman Málka starosta města František Pilný (ANO 2011).

Špatně postavená smlouva? Chybí v ní termín dokončení

Jak dodává, možnost případného soudního sporu navíc komplikuje špatně postavená smlouva, kterou bývalé vedení radnice s firmou Homa holding uzavřelo. „Nájemní smlouva nepamatuje na to, do kdy má být parkoviště postaveno. Má to být hned, za dvacet nebo třicet let?“ ptá se starosta. „Existují na to různé právní názory, ale nerad bych se dostal do sporu jen kvůli tomu, že jsme výpovědí nájemní smlouvy znemožnili firmě Homa holding dostavbu parkoviště a museli z rozpočtu města platit této společnosti náhradu škody,“ podotýká starosta Pilný.

Firma Homa holding s návrhy předběžně souhlasí

Dál tedy platí varianta, že by parkoviště měla postavit firma spolu s městem. „Průřezově jsme se dohodli, že bychom rádi řešili věc smírnou cestou a pověřili jsme proto advokátku Janu Zwyrtek Hamplovou, aby vypracovala návrhy smluv, letré by umožnily společnou výstavbu dvoupodlažního parkoviště před hotelem a jeho následné provozování. Firma Homa holding s tímto návrhem předběžně souhlasí, což znamená v dosavadním vyjednávání velký posun,“ uzavírá debatu na dané téma František Pilný.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here