U kostela sv. Kateřiny ležela na zemi bezvládně žena. Strážníci ji odvezli do nemocnice a potom na záchytku

0
307
Foto: Městská policie Chrudim

Ve čtvrtek 20. února o půl dvanácté dopoledne volala žena na linku 156 s tím, že nalezla v Pardubické ulici peněženku. Na místo tedy vyjeli strážníci, kteří po příjezdu obdrželi informaci, že nález už převzali policisté. Po tomto sdělení hlídka odjela.

Neoprávněně obsazené vyhrazené parkovací místo

V 16.16 hodin se na strážníky obrátil majitel vyhrazeného parkovacího místa v Husově ulici s tím, že toto místo neoprávněně obsadil cizí automobil. Hlídka provedenou lustrací zjistila majitele tohoto vozidla, jenž po vyřešení dopravního přestupku automobil přeparkoval.

U kostela sv. Kateřiny ležela na zemi žena

O minutu později byli strážníci přivoláni ke kostelu sv. Kateřiny, kde ležela na zemi žena. Jelikož jevila známky požití alkoholu, byla podrobena orientační dechové zkoušce s naměřenou hodnotou 2,24 promile alkoholu. Hlídka následně dotyčnou dopravila k vyšetření do nemocnice, kde službu konající lékařka rozhodla o jejím umístění do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích, kam byla dopravena a předána do péče personálu.

Odložená peněženka na odpadkovém koši

Přesně v 18 hodin oznámila žena strážníkům, že u hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové zaregistrovala na odpadkovém koši odloženou peněženku bez obsahu, kterou vyzvedla a odevzdala do oddělení informací uvedené prodejny. Hlídka tedy předmět v hypermarketu vyzvedla a poté jej uložila do oddělení ztrát a nálezů Městského úřadu v Chrudimi.

Skupina podezřelých osob v Havlíčkově ulici

V 19.25 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Havlíčkovy ulice, kde se zdržovaly podezřelé osoby a oznamovatel pojal obavu, aby se nevloupaly do zaparkovaných automobilů. Hlídka na místě tyto lidi nezastihla, proto prověřila stojící vozidla, která žádné známky poškození nevykazovala. Poté strážníci prověřili i okolní ulice, avšak podezřelé osoby tam nezaregistrovali.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here