Žena slyšela v Topolské ulici volání souseda o pomoc. Přivolala proto strážníky

0
507
Foto: Městská policie Chrudim

V pátek 21. února po osmé ráno bylo oznámeno na linku 156, že před budovou České pošty v ulici Na Ostrově parkují neoprávněně automobily na parkovacích místech vyhrazených pro služební vozidla této společnosti. Hlídka tedy na místě umístila výzvu pro nepřítomného řidiče za stěrač jednoho stojícího automobilu.

Nesprávně zaparkované auto přímo před garáží

V 9.27 hodin byli strážníci přivoláni do sídliště Víta Nejedlého, neboť zde před jednou z garáží parkoval nesprávně cizí automobil, jenž majitelce komplikoval vyjetí vozidlem na komunikaci. Hlídka proto na tento automobil umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Namátkové kontroly vozidel v Soukenické ulici

O tři minuty později upozornil strážníky občan na to, že v Soukenické ulici dochází k porušování dopravního značení, protože většina projíždějících vozidel tudy jezdí neoprávněně. Hlídka v ulici setrvala určitou dobu a prováděla kontroly projíždějících automobilů. Další namátkové kontroly zde probíhaly během dne a také v nočních hodinách.

Parkovačka za stání v křižovatce ve Slatiňanech

V 10.30 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Slatiňan, kde v Klášterní ulici parkovalo vozidlo přímo v křižovatce. Hlídka tedy za stěrač tohoto automobilu umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Stížnost na parkování před vchodem do pojišťovny

Ve stejnou dobu obdrželi strážníci informaci o nesprávně zaparkovaném vozidlu, jež parkovalo v Havlíčkově ulici přímo u vchodu do zdravotní pojišťovny. Hlídka informaci prověřila, avšak s negativním výsledkem.

Obsazené místo pro pošťáky na Resselově náměstí

Ve 13.50 hodin bylo oznámeno na linku 156, že na Resselově náměstí parkuje neoprávněně na parkovacích místech určených pro služební vozidla České pošty cizí automobil. Hlídka s přítomnou řidičkou tohoto vozidla vyřešila dopravní přestupek na místě.

Žena slyšela v Topolské ulici volání souseda o pomoc

Ve 13.55 hodin se na strážníky obrátila s žádostí o pomoc obyvatelka Topolské ulice, jež sdělila strážníkům, že se z bytu jejího souseda ozývá volání o pomoc. Strážníci vyjeli na uvedenou adresu, kde komunikovali s dotyčným mužem přes zavřené dveře jeho bytu. Vzhledem k tomu, že tento obyvatel sdělil, že doma upadl, není schopen sám vstát, avšak zranění při pádu neutrpěl a okamžitou lékařskou pomoc nepotřebuje, strážníci kontaktovali jeho pečovatelku, která se vzápětí dostavila na místo a dveře odemkla. Hlídka poté muže vyzvedla a ponechala jej v péči přítomné pracovnice.

Kamion komplikoval lidem přístup do jejich domu

Po 16. hodině byli strážníci přivoláni do Slatiňan, kde v ulici T. G. Masaryka před jedním z domů zaparkoval nákladní automobil takovým způsobem, že jeho obyvatelům zkomplikoval přístup do budovy. Hlídka informaci prověřila, avšak protiprávní jednání ze strany řidiče kamionu neshledala. Oznamovateli bylo následně doporučeno, aby u příslušného úřadu pro sebe projednal možnost zřízení vyhrazeného parkovacího místa před svým domem.

Dva uhynulí holubi na půdě domu ve Víta Nejedlého

V 18.22 hodin oznámil na linku 156 obyvatel sídliště Víta Nejedlého, že na půdě bytového domu zaregistroval dva uhynulé holuby. Hlídka zvířata vyzvedla a poté je dopravila k odborné likvidaci.

Patnáct parkovaček ve dvě v noci ve Fibichově ulici

Po druhé v noci obdrželi strážníci upozornění o nesprávně zaparkovaných automobilech v okolí panelového domu ve Fibichově ulici. Hlídka zde po příjezdu za stěrače patnácti vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here