Odhozené injekční stříkačky po víkendu ve Filištínské ulici a v Myší díře

0
538
Foto: Pixabay.com

V pondělí 24. února v 6.35 hodin kontaktoval strážníky občan s tím, že před jedním z domů v ulici Na Výsluní parkuje nesprávně cizí automobil, jenž znemožnil obyvateli domu vyjetí vozidlem z garáže. Hlídka informaci prověřila, avšak uvedený automobil zde již nezastihla.

Dodávka parkovala přímo v křižovatce

V 6.50 hodin byli strážníci přivoláni do Malecké ulice, kde přímo v křižovatce parkovalo dodávkové vozidlo. Hlídka tedy za stěrač dodávky umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Odhozená injekční stříkačka ve Filištínské ulici

V 7.33 hodin obdrželi strážníci telefonické oznámení o odložené injekční stříkačce na zemi ve Filištínské ulici. Hlídka tedy předmět vyzvedla a následně jej odevzdala k odborné likvidaci.

Čtyři auta parkující na zeleni a na chodníku

Přibližně o dvě hodiny později vyjeli strážníci na základě upozornění do ulice Bohuslava Martinů, kde měla parkovat vozidla na zeleni a na chodníku. Hlídka na místě zaregistrovala čtyři automobily, na něž umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Další odhození injekční stříkačka, tentokrát v Myší díře

V 10.45 hodin bylo oznámeno na linku 156, že v Myší díře leží na zemi injekční stříkačka. Hlídka tento předmět vyzvedla a poté jej předala k odborné likvidaci.

Obsazená místa pro pošťáky v ulici Na Ostrově

Před půl dvanáctou dopoledne se na strážníky obrátil s žádostí o pomoc pracovník České pošty, jelikož vyhrazená parkovací místa pro poštovní vozidla u pobočky v ulici Na Ostrově neoprávněně obsadila cizí vozidla. Hlídka na místě zjistila jeden nesprávně stojící automobil, za jehož stěrač umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Strážníci řešili obsazení vyhrazeného místa v Husově ulici

V 15.07 hodin byli strážníci přivoláni do Husovy ulice, kde parkovací místo vyhrazené pro vozidlo místní obyvatelky neoprávněně obsadil cizí automobil. Hlídka provedenou lustrací zjistila majitele vozidla a kontaktovala jej. Dotyčný se vzápětí dostavil na místo a po vyřešení dopravního přestupku se strážníky automobil přeparkoval.

Asistence při kácení stromu v ulici V Tejnecku

Po 16. hodině požádal strážníky o asistenci muž, jenž se chystal v ulici V Tejnecku pokácet v zahradě tamních obyvatel vzrostlý strom a z bezpečnostních důvodů požadoval přítomnost hlídky. Strážníci během kácení zastavili na nezbytně nutnou dobu provoz na přilehlé komunikaci a poté odjeli.

Cyklista nadýchal takřka tři promile a musel na záchytku

O hodinu později vyjeli strážníci do Husovy ulice, kde žena zaregistrovala pád zřejmě opilého muže z jízdního kola. Protože tento nezraněný místní obyvatel skutečně jevil známky požití alkoholu a nebyl schopen samostatné chůze, podrobila jej hlídka orientační dechové zkoušce s naměřenou hodnotou 2,84 promile alkoholu. Dotyčný následně s pomocí strážníků zajistil svůj dopravní prostředek u lampy veřejného osvětlení a poté byl dopraven k vyšetření do nemocnice, kde službu konající lékař rozhodl o jeho umístění do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích, kam tohoto občana přepravila hlídka a předala jej do péče personálu stanice.

Po silnici z Medlešic do Chrudimi kráčel ve tmě opilec

V 18.30 hodin bylo oznámeno na linku 156, že z Medlešic do Chrudimi kráčí po hlavní komunikaci zjevně podnapilý muž, jenž není za tmy řidiči zřetelně viděn a mohl by tak být ohrožen na zdraví, či na životě. Vzhledem k vytížení strážníků předchozím oznámením požádal operátor o spolupráci při prověření této informace Policii ČR, která na místo vyslala policisty a věc převzala k řešení.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here