Poničenou autobusovou zastávku v Píšťovech čeká letos demolice. Viník této havárie nebyl nikdy vypátrán

0
1184
Chátrající autobusová zastávka v chrudimské místní části Píšťovy "nepřežila" loňskou uzavírku silnice I/37. Dorazili ji nezodpovědní řidiči kamionů, kteří ji při otáčení nákladních vozidel několikrát citelně poškodili, když zachytili o její střešní konstrukci. Foto: Roman Zahrádka

Poničená autobusová zastávka v místní části Píšťovy půjde ještě letos k zemi. Noviny Chrudim o tom informoval místostarosta Aleš Nunvář (Piráti). Osud této zastávky zpečetila totiž loňská silniční uzavírka silnice I/37, která prošla částečnou rekonstrukcí v režii pardubické pobočky Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Právě během této opravy docházelo poměrně často k porušování zákazu vjezdu řidiči nákladních vozidel, kteří byli později nuceni otáčet svoje kamiony mezi touto zastávkou a bývalým Zahradnictvím Doležal. V důsledku toho byla zastávka naprosto zdemolována, přičemž viník se nikdy nenašel.

Nejen narušená statika, ale i nevyhovující hygiena

„Ano, pachatel je podle vyjádření Policie ČR neznámý,“ potvrzuje místostarosta Nunvář. Jak dodává, město nechalo vzápětí na uvedenou zastávku vypracovat statický posudek, který konstatuje, že je z hygienických a technických důvodů dál nepoužitelná. „Posudek dále upozorňuje na skutečnost, že je hydroizolace zastávky nefunkční, zdivo vlhké a plesnivé. Výplně otvorů jsou shnilé a vysklené a azbestocement jako krytina veřejné budovy je pak zcela nevyhovující. Po nehodě byla navíc výrazně porušena střešní konstrukce,“ doplňuje informaci technička Odboru investic MěÚ Chrudim Adéla Marková.

Autobusová zastávka v Píšťovech je už řadu let pro ostudu a neplní svoji funkci. Podle starousedlíků prý vinou předchozí radniční koalice, která potřeby zdejších obyvatel přehlížela a zlehčovala. Jako třeba v případě několika važných havárií s následkem smrti, tak i tady měla odsunout potřeby místních občanů na vedlejší kolej a nechat je na pospas osudu. Foto: Roman Zahrádka

Zahradnictví Doležal musí opravit příjezd a ošetřit stromy

Podle vyjádření místostarosty Nunváře byla na základě tohoto posudku vypracována projektová dokumentace bouracích prací a e-mailem rozeslána firmám výzva k podání cenových nabídek na jejich provedení. „Realizaci demolice předpokládáme letos v dubnu. Hrazena bude z rozpočtu odboru investic z položky ´oprava a rekonstrukce autobusových zastávek´,“ uzavírá Aleš Nunvář. My jen dodejme, že nekázní řidičů nebyla poškozena jen uvedená zastávka v Píšťovech, ale i protější příjezdová komunikace k Zahradnictví Doležal a některé stromy podél komunikace. V těchto případech bude ale škoda zcela na finančních bedrech soukromníka. Rekonstrukce silnice I/37 má však pokračovat i letos – její druhá část blíže ke Slatiňanům. Je tedy otázka, nakolik se podaří zabezpečit městský a soukromý majetek před neukázněnými řidiči kamionů tentokrát, když se ho nepodařilo uhlídat v loňském roce.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here