Mladý šílenec za volantem upozornil na riziko, které občanům v Chrudimi hrozí

0
1506
Foto: Pixabay.com

V minulém týdnu přistihli dopravní policisté v Medlešicích 20letého řidiče, jak se řítí ve svém automobilu v uzavřené obci rychlostí 109 kilometrů v hodině. Nezpomalil ho přechod pro chodce, ani světelná tabule upozorňující mladého muže, že výrazně překračuje povolenou rychlost a že může způsobit neštěstí.

Co k tomu říct? Není to tak dávno, co nechalo vedení města připravit záměr na rozmístění mobilních radarů v chrudimských ulicích a zdejších výpadovkách, včetně finanční rozvahy a možné návratnosti vložených investic. Zdálo se, že se začíná po dlouhých letech nečinnosti radnice konečně blýskat v tomto ohledu na lepší časy a že bude na místních komunikacích mnohem bezpečněji. Ale nestalo se tak vinou koaliční smlouvy, která podmiňuje taková rozhodnutí stoprocentní shodou městské rady. Proti byli Chrudimáci, kteří to považovali za „omezování občanů“, ačkoliv ostatní strany byly pro rozmístění radarů a zklidnění situace. Záměr tedy vzal za své.

Nutno dodat, že je policisty zachycené šílenství uvedeného mladíka jen špičkou celého ledovce dopravních problémů v Chrudimi. Samozřejmě, že pramení z mladické nerozvážnosti, která nepočítá s možnými tragickými následky, před nimiž se musí mít občané v Chrudimi neustále na pozoru. Děje se tak i přesto, že stále platí ono známé rčení, že „demokracie končí tam, kde zasahuje do práv druhých“. A jestliže jej dáme na misku vah proti výše uvedenému zdůvodnění Chrudimáků, kteří odmítli postih závažných dopravních přestupků s pomocí radarů, které nikoho neomezují – ale jen dohlížejí na dodržování pravidel silničního provozu, pak mi přijde jednoznačně absurdní chránit ty, kteří jsou pro ostatní hrozbou, zatímco ti druzí musí trpělivě čekat, až na ně osud ukáže prstem, a stanou se sami obětí…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here