Strážníci nemohli vyhovět žádosti o vykázání problematických zákazníků z prodejny ve Škroupově ulici

0
519
Foto: Pixabay.com

V pátek 6. března v 7.44 hodin upozornil strážníky občan na nesprávné parkování automobilů v Husově ulici, kde stála vozidla na zeleni. Hlídka na místě shledala jeden automobil, za jehož stěrač umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Žena odchytla v Malecké ulici volně pobíhajícího psa

Minutu před desátou dopoledne byli strážníci přivoláni do Malecké ulice, kde žena odchytla volně pobíhajícího psa. Hlídka zvíře převzala a poté na základě místní znalosti kontaktovala jeho majitelku, jež si po vyřešení přestupku svého psa v pořádku vyzvedla.

Řidič se přihlásil k poškození koše na odpadky

Po desáté dopoledne strážníci během pochůzkové činnosti v centu města zaregistrovali na Resselově náměstí poškozený odpadkový koš. Zhlédnutím záznamu z příslušné kamery městského kamerového systému bylo zjištěno, že k poškození nádoby došlo během otáčení automobilu. Dalším šetřením vyšlo najevo, že odpovědný řidič se již domluvil s příslušným pracovníkem Technických služeb Chrudim na náhradě vzniklé škody.

Strážníci nemohli vyhovět žádosti prodavačky

Ve 14.06 hodin se na strážníky obrátila s žádostí o pomoc prodavačka prodejny potravin ve Škroupově ulici, jež oznámila, že do jejich obchodu přišla skupinka lidí, kteří se tu v minulosti dopustili krádeže zboží a v okolí prodejny obtěžovali kolemjdoucí osoby. Z tohoto důvodu žádala, aby jim strážníci vstup do jejich obchodu zakázali. Hlídka po příjezdu ženu poučila o tom, že vyhovět její žádosti by bylo z její strany nezákonným jednáním a dále jí doporučila, aby případné protiprávní jednání těchto lidí, kteří se momentálně nezákonného jednání nedopouštěli, oznámila.

Zaparkovaný automobil s otevřeným okénkem

Před 15. hodinou bylo oznámeno na linku 156, že u jednoho z domů ve Fibichově ulici parkuje automobil s otevřeným okénkem a v jeho okolí se nikdo nenachází. Strážníci po příjezdu provedenou lustrací zjistili majitelku vozidla. Než se ženu hlídce podařilo kontaktovat, dostavil se k uvedenému automobilu jeho řidič, jenž po provedené kontrole interiéru vozidlo zajistil.

Dvě parkovačky po upozornění ve Filištínské ulici

V 19.28 hodin kontaktoval strážníky řidič s tím, že vyhrazená parkovací místa ve Filištínské ulici neoprávněně obsadila vozidla bez příslušného označení. Hlídka na těchto místech zaregistrovala dva automobily bez parkovacích karet, za jejichž stěrače umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Přívěsný vozík na jednom z vyhrazených míst

Po 20. hodině byli strážníci přivoláni do Štěpánkovy ulice, kde na jednom z vyhrazených parkovacích míst stál přívěsný vozík. Hlídka provedeným šetřením na místě zjistila, že vozík patří držiteli příslušné parkovací karty, jenž zde odstavil přívěsný vozík namísto svého automobilu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here