Petr Čápek: Vyplatí se na setkání se starostou přijít a poukázat na problémy. Snaží se je řešit

0
675
Ostříhané keře na otevřeném prostranství v sousedství ZUŠ Chrudim na Palackého třídě. Foto: Petr Čápek

Při jednom ze setkání občanů se starostou města Františkem Pilným v chrudimském Muzeu jsem jej požádal o pomoc. Žiji totiž na Palackého třídě a v blízkosti Základní umělecké školy Chrudim je parčík, který svými porosty zasahoval až do poloviny chodníku, jenž vede kolem. Jde o letitý problém, s nímž se lidé obraceli už na bývalé vedení města, ale bohužel marně.

Často tímto místem procházím a mnoho lidí ví, že jsem činný v místní ČSSD. Prosili mě tedy, zda bych to pomohl nějak vyřešit. Moji spolustraníci mě dokonce požádali, abych o problému promluvil na setkání se starostou. A co se stalo? Starosta si problém zapsal a po nějakém čase (na začátku února) byly přerostlé keře v parčíku odstraněny. Upozorňuji, že rostly na soukromém pozemku, ale pan starosta Pilný se s ním nebál vstoupit do jednání a dohodnout se. Díky němu jsou nyní nebezpečné křoviny odstraněny a naši spoluobčané spokojeni.

Co tím chci říct? Že se vyplatí na setkání s panem starostou přijít, že už se naši spoluobčané nemusí tak jako dřív obávat poukázat na nedostatky a problémy v Chrudimi. Jsem rád, že jsem k tomu mohl také přispět, ať už tím, že jsem požádal pana starostu o pomoc, nebo tím, že jsme otevřeli pro veřejnost každé první pondělí v měsíci kancelář Místní organizace ČSSD Chrudim v přízemí budovy v Široké ulici naproti Muzeu pro ty, kteří sami nechtějí anebo nemohou na setkání se starostou přijít. Nebojte se. Vyplatí se o problémech mluvit a řešit je.

Mgr. Petr Čápek, předseda MO ČSSD Chrudim

Foto: Petr Čápek
Foto: Petr Čápek

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here