Pozor! Další aktualizace mimořádných zpráv v souvislosti s koronavirem v Chrudimi

0
2077
Foto: Kodl Cr

V neděli 15. března byl Vládou České republiky vyhlášen zákaz volného pohybu osob.

V souvislosti s tím vstupují v platnost další opatření v Chrudimi:

Úřední hodiny Městského úřadu Chrudim jsou omezeny na pondělí od 8.00 do 11.00 hodin a ve středu od 14.00 do 17.00 hodin. Prosíme, omezte osobní návštěvy na minimum. V neodkladných případech kontaktujte úředníky telefonicky, e-mailem či prostřednictvím datové schránky.

Od úterý 17. března jsou uzavřeny mateřské školy, rodiče dětí jsou průběžně informováni. Po dohodě jsou v částečném provozu MŠ Na Valech a ZŠ Dr. Malíka, a to pro děti příslušníků Integrovaného záchranného systému (tzn. policie, hasiči, zdravotníci), kteří nemohou zajistit hlídání jiným způsobem. Předchozí nabídka Sportovních areálů města Chrudimi, s. r. o., momentálně (s ohledem na vyhlášení karantény Vládou ČR) neplatí.

V tuto chvíli se připravují letáky s informacemi hlavně pro seniory, které důrazně vyzýváme, aby omezili vycházky pouze na nejnutnější případy. Zároveň nabízíme pomoc dobrovolníků např. s nákupy. Tyto aktivity bude koordinovat Český červený kříž (bezplatná linka 800 477 774, nebo tel. 603 492 425) a oddělení krizového řízení MěÚ (tel. 469 657 661). Ještě dnes budou zveřejněny informace na www.pomahamechrudimsku.cz.

Služebna Městské policie Chrudim na Resselově náměstí je pro veřejnost uzavřena. V případě dotazu ohledně oddělení ztrát a nálezů kontaktujte telefonicky pracovnici tohoto oddělení paní Jiráskovou na tel. Č. 469 657 829.

S okamžitou platností je rovněž uzavřeno přestupkové oddělení městské policie. Výzvy, které byly v minulých dnech umístěny za stěrače vozidel, budou s občany řešeny až po zrušení mimořádných opatření. O znovuotevření přestupkového oddělení budou občané včas informováni. Ke komunikaci se strážníky či operačním důstojníkem můžete využít zvonek umístěný vpravo vedle dveří, popřípadě využijte telefonického spojení: Tísňová linka MěP – 156, tel. čísla na operační středisko – 469 657 826, 469 622 666.

Technické služby Chrudim 2000, spol. s r. o., fungují v běžném režimu. Sběrný dvůr a veřejná WC jsou v provozu, svoz odpadu probíhá bez omezení.

Platby za svoz komunálního odpadu a za psy – termín splatnosti se posouvá na 30. červen 2020. Oddělení daní a poplatků je z důvodu nemoci úplně uzavřeno.

Městská hromadná doprava (MAD) jezdí ode dneška podle prázdninového jízdního řádu s tím, že pro nástup i výstup se budou otevírat pouze zadní dveře. Od úterý 17. března se budou pro nástup i výstup otevírat pouze zadní dveře a až do odvolání bude MAD v Chrudimi pro všechny občany zdarma.

Autor: Aleš Prokopec

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here