Malé děti bez dozoru s rybářským prutem u náhonu v ulici U Valchy

0
597
Foto: Roman Zahrádka

V sobotu 14. března před půl devátou ráno byli strážníci přivoláni do zahrádkářské kolonie Na Bělidle, kde občan zaregistroval otevřený rozvaděč elektrické energie. Hlídka tedy rozvaděč zajistila, aby nemohlo dojít k úrazu kolemjdoucích lidí, a poté odjela.

Do areálu Chrudimské nemocnice vběhl pes

V 10.23 hodin kontaktovala strážníky vrátná z Chrudimské nemocnice s tím, že do areálu jejich zařízení vběhl pes, kterého odchytla. Strážníci proto zvíře od oznamovatelky převzali a poté je dopravili do útulku v Sečské ulici, kde bylo umístěno do připraveného kotce.

V sídlišti Na Rozhledně se měli napadat muž s ženou

O několik minut později bylo oznámeno na linku 156, že se za restaurací v sídlišti Na Rozhledně vzájemně napadají muž a žena. Protože strážníci na místě nikoho nezastihli, kontaktovali oznamovatelku, jež uvedla, že dotyční odešli směrem do Akátové ulice. Hlídka následně prověřila zmíněnou ulici i celou lokalitu, avšak opět s negativním výsledkem.

Pád klienta v zařízení pro seniory v Soukenické ulici

Ve 14.54 hodin požádala strážníky o pomoc pečovatelka ze zařízení pro seniory v Soukenické ulici, neboť zde došlo k pádu jednoho z klientů, jemuž žena sama nedokázala pomoci vstát. Hlídka dotyčného vyzvedla po pádu nezraněného a uložila zpět na lůžko, kde setrval v péči přítomné pracovnice.

Malé děti bez dozoru u náhonu v ulici U Valchy

Po 16. hodině vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do ulice U Valchy, kde se měly u náhonu řeky pohybovat velmi malé děti bez dozoru, jež měly při sobě rybářský prut, a hrozilo nebezpečí jejich pádu do vody. Hlídka na místě zastihla mladistvou rybářku, jež hlídala své dva mladší sourozence. Poté, co dívka předložila strážníkům platné rybářské povolení, hlídka ji poučila, aby řádně dohlížela na své sourozence. Následně všechny děti společně odešly domů a strážníci odjeli.

Problematický pacient v Husovce ohrožoval záchranáře

V 18.40 hodin požádali strážníky o spolupráci policisté, a to vzhledem k vytížení vlastních hlídek, neboť bylo třeba poskytnout asistenci zasahujícím zdravotníkům, kteří ošetřovali v Husově ulici problematického pacienta. Hlídka se dostavila na určené místo, kde posádce záchranky poskytla potřebnou asistenci podle jejích dispozic.

Parta dospělých hrála v Michalském parku na kytaru

Před 19. hodinou byli strážníci přivoláni do Michalského parku, kde občan zaregistroval skupinku mládeže, která zde popíjela alkohol a dělala hluk. Hlídka na místě zastihla dospělé lidi, kteří hráli na kytaru a zpívali. Protiprávní jednání v tomto případě strážníci neshledali.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here