Pozor! Další aktuální informace k opatření ke koronaviru v Chrudimi

0
987
Foto: Kodl Cr

Vláda České republiky dnes nařídila vycházet ven pouze se zakrytými ústy a nosem. Respektujme, prosím, všechna nařízení a opatření, je to pro ochranu nás všech. Nejohroženější jsou senioři a lidé s chronickým onemocněním. Ústa a nos zakrývejte rouškou, šátkem, šálou nebo podobnou ochranou obličeje proti šíření nákazy vzdušnou cestou. Rouška musí být pevně přichycena k obličeji!

Vláda dále rozhodla, že mezi 10. a 12. hodinou budou v maloobchodních prodejnách moci nakupovat pouze lidé důchodového věku nad 65 let.

MAD Chrudim:

Z důvodu zamezení šíření nákazy koronaviru a v zájmu zachování dopravní obslužnosti neobsazujte, prosím, první tři páry sedadel za řidičem. Zákaz pohybu bez zakrytého nosu a úst platí i pro autobusy, bez ochrany obličeje nenastupujte! Připomínáme, že autobusy jezdí v tzv. prázdninovém režimu. Jízdní řády zde:

http://portal.idos.cz/IDS/Search.aspx?param=crcz

Kdy budou roušky?

Vedení města Chrudim se podařilo vyjednat spolupráci s chrudimskou společností EVONA a.s., která v době vyhlášené plošné karantény část svého provozu dočasně přesmě0ovala na výrobu základních textilních roušek. Nedostatek ochranných prostředků proti šíření nebezpečné nákazy tak má již své řešení. Nicméně výrobní kapacity nejsou neomezené, roušky jsou vyráběny postupně. Nejprve je obdrží lékaři a zdravotnický personál, policisté, strážníci, hasiči, prodavačky apod., tedy lidé „v první linii“, které všichni potřebujeme a kteří jsou riziku vystavováni nejvíce. Prosíme tedy o trpělivost, rouškami budeme zásobovat postupně, tak jak bude stíhat výroba. O způsobu distribuce roušek pro obyvatele budeme samozřejmě včas informovat. Sledujte, prosím, web města, facebookový profil a Twitter. Prozatím si tak všichni musíme vystačit s podomácku vyrobenými rouškami. Také doma šijete? Společně to zvládneme!

Máte-li doma více roušek nebo je šijete, poskytněte je prosím pro potřebné, kterým je budeme distribuovat. Roušky zabalené v igelitovém sáčku můžete odevzdávat na těchto místech:

Restaurace Kateřina, Havlíčkova 90, od 19. 3.: 10.00–20.00 hod.

Restaurace Chrudimka, U Stadionu 90, od 19. 3.: 10.00–20.00 hod.

Hostinec U Sladovny, Tovární 367, od 19. 3.: 10.30–14.00 hod.

Všem zapojeným dobrovolníkům děkujeme!

Znáte osamělého seniora? Seznamte ho s bezplatnou tel. linkou 800 477 774 nebo pište na e-mail seniori@cckchrudim.cz. S čím můžeme pomoci? S nákupem nezbytně nutných potravin a drogerie, s vyzvednutím receptů, léků a zdravotních pomůcek, se zajištěním stravování, radou, na koho se obrátit v případě zhoršení zdravotního stavu. Chcete nám pomoci pomáhat? Chcete se zapojit jako dobrovolník do pomoci ostatním? Neváhejte se zaregistrovat na www.pomahamechrudimsku.cz či nás kontaktovat na e-mailu dobrovolnici@cckchrudim.cz či telefonu 603 492 425.

Úřední hodiny Městského úřadu Chrudim jsou omezeny na pondělí od 8.00 do 11.00 hodin a ve středu od 14.00 do 17.00 hodin. Prosíme, omezte osobní návštěvy na minimum! Dveře do budov MěÚ zůstanou pro veřejnost uzavřené i v úředních hodinách, u dveří bude k dispozici seznam tel. čísel pro jednotlivé odbory, na které bude možno volat a konzultovat své záležitosti. Pokud budou posouzeny jako skutečně neodkladné, příslušný pracovník úřadu dojde pro klienta do přízemí, odvede ho na příslušné pracoviště odboru, vyřídí s ním jeho záležitost a vyvede ho z budovy.

Autor: Aleš Prokopec

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here