Pozor! Aktuální informace k opatření ke koronaviru v Chrudimi

0
1446
Ilustrační foto: Roman Zahrádka

Dne 15. března byl Vládou České republiky vyhlášen zákaz volného pohybu osob.

Nové:

Aktuálně je vyhrazen nákup v prodejnách potravin nebo lékárnách pro lidi nad 65 let a handicapované mezi 7.00 a 9.00 hod.

Do obchodů s potravinami či drogerií mohou nově ve vymezenou dobu také držitelé průkazů pro osoby zdravotně postižené a zaměstnanci pečovatelských služeb.

Opatření nezakazuje nakupovat starším občanům mimo vymezenou dobu.

Pro lékárny žádná omezení pro žádné věkové skupiny neplatí.

Chrudimská nemocnice:

Pohotovost pro děti i dospělé se přestěhovala do hlavní budovy nemocnice.

Lékařská pohotovost pro dospělé i lékařská pohotovost pro děti a dorost jsou od pátku 20. března až do odvolání přestěhovány z budovy ředitelství do hlavní budovy Chrudimské nemocnice. Pacienti, kteří pojedou na pohotovost, již tedy nebudou vstupovat vchodem z ulice směrem na Vlčnov, ale musí projít hlavním vchodem Chrudimské nemocnice ze strany od ulice Václavské. Ve vstupní hale budou všichni pacienti kontrolováni – bude jim změřena teplota a posouzen jejich důvod ke vstupu do nemocnice. Následně budou pacienti na pohotovost odesláni personálem.

Nově jsou změněna také čísla na pohotovosti: 469 653 332 nebo 469 653 331.

Ordinační doba pohotovostí zůstává nezměněná, tedy pá: 16.00–20:00, so, ne, svátky: 8.00–17.00.

V lokalitách s méně srozumitelným městským rozhlasem hlásí z přenosného zařízení SDH Chrudim.

Obsah hlášení:
na základě nařízení vlády se zakazuje pohyb a pobyt na veřejnosti bez roušky, respirátoru či jiné ochrany dýchacích cest. Opatření platí do odvolání. Bez této ochrany nevstupujte do obchodů, lékáren, zdravotnických zařízení, či do veřejných dopravních prostředků. Děkujeme. Aktuálně je vyhrazen nákup v prodejnách potravin nebo lékárnách pro lidi nad 65 let a handicapované mezi 7.00 a 9.00 hod.

Vláda České republiky nařídila vycházet ven pouze se zakrytými ústy a nosem. Respektujte, prosím, všechna nařízení a opatření, jež mají pomoci zabránit šíření nebezpečné nákazy. Nejohroženější jsou senioři a lidé s chronickým onemocněním. Ústa a nos zakrývejte rouškou, šátkem, šálou nebo podobnou ochranou obličeje proti šíření nákazy vzdušnou cestou. Rouška musí být pevně přichycena k obličeji!

Opatření v Chrudimi:

Úřední hodiny Městského úřadu Chrudim jsou omezeny na pondělí od 8.00 do 11.00 hodin a ve středu od 14.00 do 17.00 hodin. Prosíme, omezte osobní návštěvy pouze k vyřízení naprosto nezbytných záležitostí. Dveře do budov MěÚ zůstanou pro veřejnost uzavřené i v úředních hodinách, u dveří bude k dispozici seznam tel. čísel pro jednotlivé odbory, na které bude možno volat a konzultovat své záležitosti. Pouze pokud budou posouzeny jako neodkladné, příslušný pracovník úřadu dojde pro klienta do přízemí, odvede ho na příslušné pracoviště odboru, vyřídí s ním jeho záležitost a vyvede ho z budovy.

S ohledem na nouzový stav není dočasně možné objednání klientů ve webové aplikaci DOKLADY – ONLINE na webových stránkách města.

Jednání Zastupitelstva města Chrudim 23. 3. nebylo zrušeno, s ohledem na vyhlášení vlády se však občané pondělního veřejného zasedání zúčastnit nemohou. Bude jej však možné sledovat on-line. Více zde.

Od úterý 17. března jsou uzavřeny mateřské školy.

Městská hromadná doprava (MAD)

Z důvodu zamezení šíření nákazy koronaviru a v zájmu zachování dopravní obslužnosti neobsazujte, prosím, první tři páry sedadel za řidičem. Zákaz pohybu bez zakrytého nosu a úst platí i pro autobusy, bez ochrany obličeje nenastupujte! Připomínáme, že autobusy jezdí podle tzv. prázdinového jízdního řádu s tím, že pro nástup i výstup se budou otevírat pouze zadní dveře.

Český červený kříž Chrudim ve spolupráci s městem Chrudim připravil letáky s informacemi zejména pro seniory, které důrazně vyzýváme, aby omezili vycházky pouze na nejnutnější případy. Zároveň nabízíme pomoc dobrovolníků např. s nákupy. Tyto aktivity koordinuje Český červený kříž (bezplatná linka 800 477 774, nebo tel. 603 492 425) a oddělení krizového řízení MěÚ (tel. 469 657 661). Další informace a registrační formulář pro dobrovolníky na www.pomahamechrudimsku.cz.

Služebna Městské policie Chrudim na Resselově náměstí je pro veřejnost uzavřena. V případě dotazu ohledně oddělení ztrát a nálezů kontaktujte telefonicky pracovnici tohoto oddělení paní Jiráskovou na tel. Č. 469 657 829.

S okamžitou platností je rovněž uzavřeno přestupkové oddělení městské policie. Výzvy, které byly v minulých dnech umístěny za stěrače vozidel, budou s občany řešeny až po zrušení mimořádných opatření. O znovuotevření přestupkového oddělení budou občané včas informováni. Ke komunikaci se strážníky či operačním důstojníkem můžete využít zvonek umístěný vpravo vedle dveří, popřípadě využijte telefonického spojení: Tísňová linka MěP – 156, tel. čísla na operační středisko – 469 657 826, 469 622 666.

Technické služby Chrudim 2000, spol. s r. o.:

Změna otevírací doby sběrného dvora: pondělí–úterý: 8.00–16.30 hod., středa ZAVŘENO, čtvrtek–sobota: 8.00–16.30 hod. Sběrný dvůr je otevřen pouze pro občany Chrudimi a smluvních obcí. V souladu s nařízením a doporučením vlády žádáme zákazníky sběrného dvora, aby při placení preferovali úhradu platební kartou.

Veřejná WC jsou v provozu, svoz odpadu probíhá bez omezení.

Provoz parkovacích automatů: vzhledem k usnesení vlády č. 214 ze dne 15. 3. 2020 se do 24. 3. 2020 parkovací poplatek neplatí.

Platby za svoz komunálního odpadu a za psy – termín splatnosti se posouvá na 30. červen 2020. Oddělení daní a poplatků je z důvodu nemoci úplně uzavřeno.

Autor: Aleš Prokopec

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here