Hlídka strážníků musela vyzvat lidi popíjející pivo U Stadionu k odchodu domů

0
215
Foto: Městská policie Chrudim

Ve středu 18. března v osm ráno se na strážníky obrátil s žádostí o pomoc pracovník Technických služeb Chrudim, jenž hodlal ve Vrchlického ulici vyprázdnit kontejnery určené ke sběru odpadu, avšak v této plánované činnosti mu bránil poblíž zaparkovaný automobil. Hlídka provedenou lustrací zjistila jeho majitele, který se vzápětí dostavil na místo a vozidlo přeparkoval.

Nezajištěná garáž v sídlišti Na Rozhledně

V 8.27 hodin byli strážníci přivoláni do sídliště Na Rozhledně, kde občan zaregistroval nezajištěnou garáž. Hlídka následně zjistila její spolumajitelku, jež uvedla, že její manžel zřejmě opomenul garáž uzamknout. Po provedené kontrole žena garáž zajistila.

Ve Slatiňanech se měli srocovat lidé u piva

V 15.07 hodin bylo oznámeno na linku 156, že u jedné z restaurací ve Slatiňanech se i přes zákaz srocují lidé a společně zde popíjejí zakoupené pivo. Hlídka informaci prověřila, avšak v uvedené době zde srocení osob nezaregistrovala.

Upozornění na černou skládku v Májově se nepotvrdilo

V 15.52 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Májova, kde se měla nacházet černá skládka. Hlídka zde poblíž železničního mostu shledala uložené ořezané větve, avšak následně vyšlo najevo, že větve leží na soukromém pozemku, proto se v tomto případě o protiprávní čin nejednalo.

Hlídka vyzvala lidi popíjející pivo U Stadionu k odchodu

Po 16. hodině obdrželi strážníci informaci o srocení lidí u restaurace v sídlišti U Stadionu, kde zákazníci tohoto podniku ve skupinkách popíjeli z plastových lahví zakoupené pivo. Hlídka tyto lidi poučila a ti se neprodleně rozešli.

Zraněná kočka u automobilu ve Fibichově ulici

V 16.40 hodin byli strážníci přivoláni do Fibichovy ulice, kde se u jednoho ze zaparkovaných automobilů zdržovala zraněná kočka. Ihned po příjezdu hlídky se toto viditelně nezraněné zvíře s obojkem na krku dalo na útěk a odběhlo neznámo kam.

Neoprávněně obsazené místo pro invalidu

Před půl šestou večer bylo oznámeno prostřednictvím linky 156, že v Husově ulici cizí automobil obsadil neoprávněně parkovací místo vyhrazené pro vozidlo invalidy. Strážníci provedenou lustrací zjistili jeho majitele, jehož kontaktovali. Dotyčný po vyřešení dopravního přestupku s hlídkou vozidlo neprodleně přeparkoval.

Stížnost na pálení ohně v Nezvalově ulici

V 18.09 hodin vyjeli strážníci do Nezvalovy ulice, kde mělo podle oznámení docházet k pálení ohně. Hlídka uvedenou ulici prověřila, avšak s negativním výsledkem. Oheň ani dým zde nezaregistrovala.

Dvojice opilých bezdomovců bez roušek u supermarketu

V 18.55 hodin kontaktovala strážníky pracovnice supermarketu v ulici SNP s tím, že před jejich prodejnou se zdržují podnapilí bezdomovci, kteří zde dělají nepořádek. Strážníci v nich zjistili místní ženu a jejího přítele z Letohradu, kteří byli v mírně podnapilém stavu, avšak orientovali se. Jimi způsobené znečistění veřejného prostranství hlídka nezaregistrovala, přesto tyto lidi následně vykázala, neboť se dožadovali vstupu do supermarketu, přestože neměli žádným způsobem zakrytý nos a ústa.

Podezřelá dvojice se měla dotýkat klik na budově

Po 21. hodině byli strážníci přivoláni k jednomu z domů ve Šnajdrově ulici, jelikož se zde měly zdržovat dvě podezřelé osoby, které tady sahaly na kliky dveří. Hlídka na místě nikoho nezastihla, proto následně prověřila okolí budovy, kde zaregistrovala místní dvojici, odpovídající podle oznamovatele popisu. Protože tito lidé uvedli, že se klik nedotýkali a žádné protiprávní jednání u zmíněného domu strážníci neshledali, dvojice poté odešla pryč.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here