Seniorku v Chrudimi postihl psychický záchvat v důsledku karantény

0
1421
Foto: Městská policie Chrudim

V úterý 24. března po desáté dopoledne kontaktoval strážníky místní obyvatel s tím, že se pes jeho souseda opakovaně prokousal plotem, aby se dostal na jeho pozemek za fenou. Oznamovatel strážníkům po příjezdu sdělil, že zvíře vyfotil volně pobíhající na komunikaci, avšak poté dospěl k závěru, že se vůbec nemusí jednat o psa jeho souseda, nýbrž může jít o neznámé zvíře. Hlídka dotyčného muže poučila, jak může ve věci postupovat, a následně odjela.

Stížnost na auta stojící na místech pro invalidy

Ve 13.39 hodin byli strážníci přivoláni na parkoviště u supermarketu v ulici Obce Ležáků, kde některé automobily parkovaly neoprávněně na místech vyhrazených pro vozidla invalidů. Hlídka uvedená parkovací místa prověřila, avšak protiprávní jednání zde neshledala, neboť řidič automobilu, stojícího na vyhrazeném parkovacím místě bez příslušného označení opomenul patřičně automobil označit za čelním sklem kartou, což vzápětí napravil.

Psychický záchvat seniorky v důsledku karantény

Ve 14.04 hodin se na strážníky obrátila žena s tím, že byla nakoupit potraviny své známé v seniorském věku, a když nákup přinesla do jejího bydliště, byla slovně napadena příbuznou této ženy, která se zřejmě nacházela v psychickém záchvatu. Strážníci kontaktovali vnučku zmíněné seniorky, která se oznamovatelce za své jednání omluvila s tím, že v důsledku nařízené karantény přestala na okamžik racionálně uvažovat. Dotyčná omluvu přijala a dalšího šetření po hlídce nežádala.

Skupinka mladých lidí bez roušek v ulici Na Kopanici

V 18.07 hodin vyjeli strážníci do ulice Na Kopanici, kde se měla zdržovat skupinka mladých lidí bez zakrytých úst a nosu. Hlídka však na místě ani v okolí mládež nezastihla.

Vyhrožování fyzickým napadením ve Václavské ulici

O několik minut později oznámil na linku 156 pracovník ostrahy supermarketu ve Václavské ulici, že mu bylo opakovaně vyhrožováno fyzickým napadením ze strany neznámého muže, jenž tuto prodejnu navštěvuje jako zákazník. Hlídka událost zadokumentovala a spisový materiál následně postoupí k dořešení přestupkové komisi Městského úřadu v Chrudimi.

Agresivní opilec musel jet v poutech na záchytku

V 19.59 hodin upozornil strážníky občan, že u železničního přejezdu v ulici Obce Ležáků zpozoroval dvojici mladíků, jež držela na zemi dalšího mladého muže. Strážníci neprodleně vyjeli na místo, kde vyšlo najevo, že muž z Chrasti držel na zemi svého silně podnapilého bratra, jenž se před tím v opilosti vrhal pod kola projíždějících automobilů. Hlídka ležícího muže podrobila orientační dechové zkoušce na alkohol s naměřenou hodnotou 2,09 promile alkoholu a poté jej dopravila k vyšetření do nemocnice, kde službu konající lékař rozhodl o jeho umístění do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích. Vzhledem k jeho vzrůstající agresi byli strážníci nuceni mu nasadit pouta. Následně byl muž dopraven hlídkou do Pardubic a v pořádku předán do péče personálu stanice.

Zlodějka z Ukrajiny odešla ze supermarketu s pokutou

Ve 20.19 hodin byli strážníci přivoláni do supermarketu v ulici SNP, kde došlo ke krádeži zboží. Hlídka v prodejně zastihla podezřelou ženu z Ukrajiny, jež se ke svému úmyslnému jednání doznala. Strážníci s ní vyřešili přestupek proti majetku uložením pokuty.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here