U Základní školy na Školním náměstí seděl bezdomovec bez zakrytých úst a nosu

0
533
Základní škola Školní náměstí v Chrudimi. Foto: Město Chrudim, tiskový úsek

Ve středu 25. března v 7.32 hodin volal občan na linku s tím, že v okružní křižovatce Na Bídě zpozoroval dva vyvrácené obrubníky. Hlídka informaci na místě prověřila. Následným zhlédnutím kamerového záznamu z příslušné kamery MKS vyšlo najevo, že poškození způsobilo předešlého dne nákladní vozidlo. Událost byla proto oznámena Policii ČR, jež tuto událost převzala k šetření.

Ovce na silnici poblíž chrudimských kasáren

Před 13. hodinou byli strážníci přivoláni do ulice Obce Ležáků, kde v okolí vojenských kasáren pobíhaly na komunikaci ovce. Hlídka po příjezdu na místo zvířata s pomocí přítomného muže zahnala zpět do poškozené ohrady, kterou provizorně zajistila. Poté byl kontaktován syn majitele, jenž po odjezdu strážníků plot opravil a ovce řádně zajistil.

Ulomená plastová dvířka od elektroinstalace

Ve 13.40 hodin se do služebny městské policie na Resselově náměstí dostavila žena, jež upozornila strážníky na to, že u budovy na Školním náměstí zaregistrovala na zemi ulomená plastová dvířka a na zdi domu nezajištěnou skříňku s elektrickými kabely. Hlídka nepoškozená plastová dvířka umístila zpět do rozvodné skříňky, kterou tím zajistila.

Bezdomovec bez roušky u Základní školy Školní náměstí

Přesně ve 14 hodin obdrželi strážníci informaci, že u budovy Základní školy na Školním náměstí sedí bezdomovec bez zakrytých úst a nosu. Po příjezdu strážníků tento místní muž pojídal chléb, proto měl ochrannou roušku uvolněnou. Následně svá ústa i nos opět řádně zakryl.

Nález desek s firemními doklady v Novoměstské ulici

Ve 14.10 hodin kontaktoval strážníky občan s tím, že u parkoviště v Novoměstské ulici nalezl dokladové desky s poznámkami. Na základě písemností, které desky obsahovaly, strážníci kontaktovali pracovníka příslušné místní firmy a o nálezu věcí patřících jeho kolegovi jej informovali. Majitel těchto desek s písemnostmi se později dostavil do služebny, kde všechny své věci v pořádku převzal.

Nález platební karty u České pošty v sídlišti U Stadionu

Po 16. hodině se na strážníky telefonicky obrátil obyvatel sídliště U Stadionu s tím, že u zdejší pobočky pošty nalezl na zemi platební kartu. Hlídka nález od muže převzala a poté jej odevzdala do oddělení ztrát a nálezů při Městském úřadu v Chrudimi.

Otevřený zavazadlový prostor u auta v ulici Čs. armády

V 17.37 hodin bylo oznámeno na linku 156, že v ulici Čs. armády parkuje delší dobu automobil s otevřeným zavazadlovým prostorem, přičemž se v jeho okolí nikdo nenachází. Hlídka provedenou lustrací zjistila majitele tohoto vozidla a kontaktovala jej. Dotyčný po provedené kontrole interiéru svůj automobil řádně zajistil.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here