Z řeky v Janderově vylovili chrudimští hasiči uhynulého hada

0
1012
Foto: Pixabay.com

V pátek 27. března před půl devátou ráno bylo oznámeno na linku 156, že se u autobusové zastávky v Čáslavské ulici nachází lampa veřejného osvětlení s uvolněným krytem. Hlídka po příjezdu tuto součást lampy řádně usadila a zajistila.

Rozhádaná dvojice bez roušek v Jiráskově ulici

V 11.53 hodin byli strážníci přivoláni do Jiráskovy ulice, kde se pohybovala dvojice lidí, která neměla zakrytá ústa a nos a vzájemně se hádala. Hlídka prověřila uvedenou ulici i její okolí, avšak dvojici nikde nezaregistrovala.

Udání Krajské hygienické stanici na prodavačky

Po 14. hodině požádala strážníky o spolupráci pracovnice Krajské hygienické stanice, neboť bylo třeba prověřit oznámení, že prodavačky ve slatiňanské prodejně potravin nemají při práci řádně zakrytá ústa a nos. Strážníci vyjeli do uvedeného obchodu, kde všechny přítomné ženy měly na obličeji řádně nasazené ochranné roušky a na rukou latexové rukavice. O zjištěných skutečnostech hlídka informovala hygienickou stanici.

„Uhynulá“ kachna Na Ostrově se vznesla a uletěla pryč

V 15.44 hodin bylo oznámeno na tísňovou linku, že u splavu v řece v ulici Na Ostrově leží uhynulá kachna. Po příjezdu hlídky se pták vznesl a odletěl pryč.

Dvě matky s dětmi a uvolněnými rouškami na ulici

Před půl pátou odpoledne vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Slatiňan, kde se ve Vrchlického ulici nacházely osoby bez zakrytého nosu a úst. Hlídka na místě zastihla dvě matky s dětmi, které měly uvolněné roušky, neboť právě konzumovaly zmrzlinu. Strážníci obě ženy řádně poučili a poté odjeli.

Zloděj z Vítkovic odešel z prodejny s pokutou

V 16.35 hodin oznámila na linku 156 ostraha supermarketu na Palackého třídě, že v jejich prodejně došlo ke krádeži zboží. Strážníci v přítomném podezřelém muži zjistili obyvatele Vítkovic, jenž se ke svému úmyslnému jednání doznal. Hlídka s ním vyřešila přestupek proti majetku uložením pokuty.

Spodní voda tekla zpět do jezírka v Městském parku

Po 17. hodině informoval strážníky občan o tom, že v Městském paku někdo vypouští neznámou tekutinu do zdejšího jezírka. Strážníci na místě zastihli stavební dělníky, kteří při vrtání stavebních pilotů v hloubce několika metrů narazili na spodní vodu z uvedeného jezírka, kterou následně po domluvě s příslušnou pracovnicí Městského úřadu v Chrudimi vraceli zpět.

Z řeky v Janderově vylovili hasiči uhynulého hada

V 17.25 hodin požádal strážníky o spolupráci operační důstojník hasičů, neboť bylo třeba předat k likvidaci uhynulého hada, jehož vyzvedli z řeky v Janderově hasiči. Hlídka zvíře převzala a poté je dopravila do areálu Technických služeb Chrudim v Sečské ulici, kde byl had prozatím uložen do speciálního mrazicího boxu, odkud bude následně předán k odborné likvidaci.

V Novoměstské ulici se váleli po zemi muži holdující pivu

O několik minut později bylo oznámeno na linku 156, že u restaurace v Novoměstské ulici muži konzumují pivo a válejí se na zemi. Po příjezdu hlídky se u těchto osob již nacházeli policisté, kteří věc řešili.

Upozornění na dvojici kuřáků bez roušek na lavičce

V 17.53 hodin byli strážníci přivoláni k budově Městského úřadu ve Slatiňanech, neboť naproti ní seděly na lavičce dvě osoby bez zakrytého nosu a úst. Po příjezdu hlídky vyšlo najevo, že tito lidé své roušky dočasně uvolnili z důvodu kouření cigaret. Strážníci dvojici poučili a poté odjeli.

Muž ležící v Tovární ulici na chodníku. Odvezla ho sanita

O dvě minuty později během hlídkové činnosti v ulicích města strážníci zpozorovali v Tovární ulici muže ležícího na chodníku. Protože dotyčný utrpěl otevřenou tržnou ránu na hlavě a silně krvácel, hlídka provedla první pomoc a na místo přivolala záchranku, jež tohoto místního muže převzala do své péče a dopravila do nemocnice.

Hloučky lidí v parku Republiky a U Vodárny

V 18.53 hodin kontaktovala strážníky žena s tím, že v parku Republiky za divadlem a také na náměstí U Vodárny zaregistrovala hloučky lidí. Strážníci obě místa prověřili, avšak v parku nikoho nezastihli a na zmíněném náměstí seděli na lavičkách dvě dvojice lidí s na nasazenými rouškami na obličeji, jež byli vzájemně vzdáleny několik metrů. Po tomto zjištění hlídka odjela.

Signál oznamoval vniknutí do sběrny druhotných surovin

Po 19. hodině požádal telefonicky strážníky o spolupráci operační důstojník Policie ČR, neboť bylo třeba prověřit signál o neoprávněném vniknutí nepovolané osoby do sběrny druhotných surovin v Tovární ulici. Hlídka provozovnu prověřila, avšak protiprávní jednání zde nezaregistrovala.

Muž křičící v Husově ulici se nemohl dostat domů

Ve 21.02 hodin se obrátila na strážníky s žádostí o pomoc žena, která v Husově ulici zaregistrovala muže, jenž křičel, že se nemůže dostat domů. Hlídka informaci prověřila, avšak nikoho na místě nezastihla. Oznamovatelka následně strážníkům sdělila, že dotyčného člověka již pustila domů jeho manželka.

Muž žádal o příjezd policistů do Husovy ulicie

O několik hodin později opět oznámila jiná žena na linku 156, že u jednoho z domů v Husově ulici stojí muž, jenž žádá o příjezd policistů, neboť se nemůže dostat domů. Strážníkům tento orientovaný muž, jenž byl zdravotně v pořádku, uvedl, že hledá svoji manželku s dětmi. Hlídka muže poučila a ten následně odešel pryč.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here