Devět zdravotníků pardubické kardiologie má koronavirus, jede v nouzovém režimu

0
1126
Foto: Pixabay.com

V pardubické nemocnici se koronavirem nakazilo celkem devět zdravotníků kardiologického oddělení včetně jednoho lékaře. Podle sdělení hejtmana Martina Netolického pracuje oddělení v nouzovém režimu.

V karanténě je 150 lidí, ale všichni jsou v pracovním režimu.

Celkově zaznamenali během úterý hygienici v kraji zvýšený nárůst nemoci, a to o 24 nakažených, z toho 16 lidí se nakazilo v okrese Pardubice.

Tisková konference se konala z hygienických důvodů na dvoře krajského úřadu.

Na ní také zaznělo, že smrt osmdesátiletého muže, který byl z pardubické nemocnice převezen do královéhradecké Fakultní nemocnice s nynějším výskytem koronaviru nesouvisí.

Kromě toho je potvrzena nákaza u sedmi pacientů, jeden z nich byl propuštěný do domácí péče, šest je hospitalizovaných na infekčním oddělení nemocnice.

„Na měsíc ochranné pomůcky nemáme, ale díky výrazně zlepšeným dodávkám jsme zásobeni, jak je třeba. Nákaza se šíří rychle a mnozí nakažení jsou bezpříznakoví, takže diagnostika nákazy je velmi problematická,“ řekl ředitel Nemocnice Pardubického kraje Tomáš Gottvald.

Jak se nákaza na kardiologii dostala, se nyní snaží nemocnice vystopovat.

Autor: mvo
Zdroj: https://www.idnes.cz/pardubice/zpravy/koronavirus-pardubice-nemocnice-lekar-nakaza-karantena.A200331_200355_pardubice-zpravy_skn

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here