Problematická mládež se odmítala rozejít. Jedna z dívek si dokonce nechtěla nasadit roušku. Věc bude mít dohru

0
706
Foto: Roman Zahrádka

V pátek 3. dubna po osmé ráno kontaktoval strážníky občan, jenž přišel do útulku v Sečské ulici umístit odchyceného volně pobíhajícího psa, avšak nikdo z personálu se zde nenacházel. Před příjezdem na místo hlídka obdržela od muže informaci, že se tam již dostavila pracovnice útulku a zvíře umístila do připraveného kotce.

Hárající fenu odchytl v Hradištní ulici její majitel

V 9.34 hodin byli strážníci přivoláni do Hradištní ulice, kde se u jednoho z domů volně pohybovala hárající fena. Po příjezdu hlídky zvíře odchytl jeho majitel a po vyřešení přestupku strážníci odjeli.

Zadržený zloděj se krádeži přiznal. Šlo o recidivistu

Po desáté dopoledne bylo oznámeno na linku 156, že v supermarketu na Palackého třídě došlo ke krádeži zboží. Strážníci v prodejně zastihli místního podezřelého muže, jenž se ke svému úmyslnému jednání doznal. Vzhledem k jeho předchozím činům vyvstalo podezření, že se svým jednáním tentokrát dopustil trestného činu, proto hlídka přivolala policisty, kteří celou věc převzali do své kompetence.

Písemnost od hygieniků do ulice Přemysla Otakara

V 10.43 hodin požádala pracovnice Krajské hygienické stanice strážníky o doručení písemnosti obyvateli ulice Přemysla Otakara. Hlídka její žádosti vyhověla a písemnost muži doručila.

Otravný bezdomovec opět obtěžoval pracovnice ČČK

Po půl dvanácté dopoledne kontaktovala strážníky pracovnice Českého červeného kříže, jelikož do jejich budovy v Městském parku zavítal bezdomovec, jenž se zde zdržoval bezdůvodně a odmítal odejít. Hlídka tedy muže po příjezdu z objektu vykázala.

Konflikt kvůli skákajícím psům půjde před komisi

Ve 12.47 hodin oznámila na linku 156 obyvatelka Revoluční ulice, že cestou po společné chodbě domu potkala sousedku se psy a zvířata prý na ni skákala. Strážníci následně jednali s oznamovatelkou, jejím druhem i s podezřelou ženou a její sestrou, kteří uvedli, že jejich psi vběhli do domu z oploceného dvorku, kde pobíhali bez vodítek. Hlídka událost zadokumentovala a spisový materiál následně postoupí k dořešení přestupkové komisi Městského úřadu v Chrudimi.

Občana vylekala světla a hudba v zimním stadionu

Po 15. hodině vyjeli strážníci do ulice V Průhonech, kde v objektu zimního stadionu občan zpozoroval světlo, slyšel hrát hudbu a pojal podezření, že se zde i přes zákaz koná kulturní akce. Hlídka informaci prověřila, avšak uvnitř budovy shledala, že se zde nekoná společenská akce, nýbrž že tam je prováděna údržba hrací plochy a kontrola funkčnosti ozvučení zimního stadionu. Po tomto zjištění strážníci odjeli.

Zadržený zloděj odešel z prodejny s pokutou

V 16.44 hodin bylo oznámeno na linku 156, že v supermarketu na Palackého třídě došlo ke krádeži zboží. Přítomný podezřelý muž z Čankovic se ke svému úmyslnému jednání hlídce doznal a ta s ním vyřešila přestupek uložením pokuty.

Dvě parkovačky za stání s vozidly v křižovatce

O několik minut později obdrželi strážníci telefonické oznámení o nesprávně zaparkovaném automobilu, jenž stál přímo v křižovatce ulic Svatopluka Čecha a Úzká. Hlídka na místě shledala dvě vozidla, za jejichž stěrače umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Parta mladíků nerespektovala pokyny strážníků

Ve 20.35 hodin strážníci během hlídkové činnosti zaregistrovali na autobusovém nádraží v ulici Čs. armády skupinu mladých lidí, kteří neměli zakrytá ústa a nos a popíjeli alkohol. Hlídka tyto osoby řádně poučila a ty přislíbily, že se neprodleně rozejdou. Po odjezdu strážníků však bylo kamerou městského kamerového systému zjištěno, že se tito lidé nerozešli a dále popíjí alkohol. Hlídka se tedy vrátila zpět a jednání osob zadokumentovala, včetně toho, že přítomná dívka odmítla přes opakovanou výzvu strážníků zakrýt svá ústa a nos. Spisový materiál bude následně předán k řešení příslušnému správnímu orgánu.

Zapomenutá bankovka v bankomatu v ulici SNP

Před 21. hodinou informoval občan strážníky o tom, že ve výdejní přihrádce bankomatu umístěného v supermarketu v ulici SNP nalezl zapomenutou bankovku, kterou poté odevzdal do oddělení informací této prodejny. Hlídka bankovku v supermarketu vyzvedla a následně ji předala do oddělení ztrát a nálezů městského úřadu.

Zaběhnutý pes na silnici poblíž Medlešic

Ve 22.45 hodin byli strážníci přivoláni do Medlešic, kde u hlavní silnice volně pobíhal pes. Před příjezdem na místo obdržela hlídka informaci od oznamovatele o tom, že se zvíře již vrátilo ke svému majiteli.

Mladíci ze Slatiňan polévali na Masarykově náměstí bezdomovce

O hodinu později strážníci během hlídkové činnosti v ulicích města zaregistrovali na Masarykově náměstí muže bez roušky, či jinak zakrytého nosu a úst. Jelikož tento člověk bez domova strážníkům uvedl, že roušku nevlastní, hlídka mu ji poskytla, řádně jej poučila o nařízení vlády a poté odjela. O několik minut později strážníci tohoto muže zahlédli opět bez zakrytého nosu a úst. Tentokrát se v jeho blízkosti nacházeli dva mladíci, kteří jej polévali z láhve tekutinou. Hlídce muž sdělil, že ho mladíci uráželi, provokovali a nakonec polili. V tu chvíli se oba mladí muži dali na útěk. Strážníci je následovali, až je dostihli na nedaleké cyklostezce, kde vyšlo najevo, že se tito obyvatelé Slatiňan v době nouzového stavu bezdůvodně zdržovali v Chrudimi. Hlídka jejich počínání vůči muži bez domova zadokumentovala a věc následně dořeší příslušný správní orgán.

Noční oznámení o větší akci lidí ve Václavské ulici

Před jednou v noci oznámila pracovnice linky 112, že se má u jednoho z domů ve Václavské ulici konat akce s větším počtem lidí. Při příjezdu hlídky byl však na místě klid a nic nenasvědčovalo informacím uvedeným v oznámení.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here