Zloděj zadržený v supermarketu na Palackého třídě se vydával za nezletilce. Odvezla si ho policie

0
418
Foto: Pixabay.com

Ve čtvrtek 2. dubna v 7.36 hodin se na strážníky obrátil s žádostí o pomoc pracovník vodárenské firmy, protože na Palackého třídě bylo třeba řešit vodovodní havárii a v této činnosti jemu a jeho kolegům bránil osobní automobil zaparkovaný u výměníku. Strážníci provedenou lustrací vozidla zjistili jeho majitele, jehož se hlídce podařilo kontaktovat až prostřednictvím otce. Dotyčný se vzápětí dostavil ke svému automobilu a přeparkoval ho.

Skupina žen v ulici Čs. armády bez roušek na obličeji

Přesně o půl desáté dopoledne byli strážníci přivoláni na autobusové nádraží v ulici Čs. armády, kde se měla nacházet skupina žen, jež neměla řádně zakrytá ústa a nos, neboť ženy kouřily cigarety. Hlídka informaci prověřila, avšak ženy na uvedeném místě nezastihla.

Odhalená krádež prostřednictvím kamerového záznamu

O dvacet minut později bylo oznámeno na linku 156, že předešlého dne došlo v hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové ke krádeži zboží. Strážníci v prodejně jednali s přítomným pracovníkem ostrahy hypermarketu, jenž uvedl, že počínání pachatele krádeže na prodejní ploše zachytila kamera bezpečnostního kamerového systému prodejny. Jelikož hlídka na základě místní znalosti dotyčného ze záznamu nepoznala, událost zadokumentovala a spisový materiál následně postoupí k dořešení přestupkové komisi Městského úřadu v Chrudimi.

Koloběžku nalezenou v Olbrachtově ulici odvezli strážníci

V 9.53 hodin informoval strážníky občan o nálezu dětské koloběžky, která ležela v křoví v Olbrachtově ulici. Hlídka po příjezdu tento dopravní prostředek vyzvedla a následně odevzdala do oddělení ztrát a nálezů městského úřadu.

Zloděj zadržený v supermarketu se vydával za nezletilce

Po 13. hodině vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do supermarketu na Palackého třídě, kde došlo ke krádeži zboží. V prodejně hlídka zastihla chlapce, jenž neměl žádný doklad, kterým by prokázal svoji totožnost, a na dotaz strážníků uvedl, že je nezletilý a několikátým dnem že se nachází mimo domov a jeho rodiče, ani příbuzné není možné telefonicky kontaktovat. Protože bylo třeba hocha vzhledem k jeho nízkému věku předat zákonnému zástupci, operátor městské policie telefonicky kontaktoval s žádostí o pomoc pracovníky Odboru sociálních věcí Městského úřadu v Chrudimi a následně i v Holicích. Ve spolupráci s oslovenými úředníky vyšlo najevo, že dotyčný mladík je někým jiným, než uvedl hlídce, je ve věku mladistvém a celostátně hledaný policií. Po vyřešení jeho přestupku proti majetku se strážníky jej po konzultaci s Policií ČR převzal příslušný pedagogický pracovník. Věc je i nadále v šetření PČR.

Náklaďáky blokující místní komunikaci v Píšťovech

Ve 13.27 hodin bylo oznámeno na linku 156, že na komunikaci v Píšťovech parkují neoprávněně nákladní automobily. Strážníci na místě zastihli dvě nákladní vozidla, jejichž řidiči právě končili předepsanou bezpečnostní přestávku. Hlídka oba muže poučila a ti po vyřešení dopravních přestupků odjeli.

Lidé bez roušek měli popíjet před hotelem Central pivo

O minutu později obdrželi strážníci upozornění na chování občanů, kteří stáli před hotelem v Husově ulici bez zakrytých úst a nosu a popíjeli zde pivo. Hlídka vyjela na místo, kde však nikoho tady nezastihla.

Obtížný bezdomovec v zařízení Českého červeného kříže

Ve 14.56 hodin se obrátila na strážníky s žádostí o pomoc pracovnice Červeného kříže s tím, že do jejich budovy v Městském parku nepravidelně vstupuje bezdomovec, jenž se zde bezdůvodně zdržuje a obtěžuje přítomné lidi. Protože se dotyčný v danou chvíli podle sdělení oznamovatelky nenacházel, hlídka přislíbila v domě provádění nepravidelných kontrol.

Děti si dělaly z ženy legraci. Museli je umravnit strážníci

V 16.04 hodin kontaktovala strážníky žena s tím, že na její mobilní telefon právě volaly neznámé děti s žádostí o pomoc, neboť údajně uvízly na blíže neurčeném místě. Operátor městské policie následně kontaktoval příslušné telefonní číslo, jež poskytla strážníkům oznamovatelka. Po chvíli se děti přiznaly, že jejich telefonát neznámé ženě byl pouze žert a nikdo z nich že není v nebezpečí. Operátor děti poučil a ty přislíbili, že už se to nebude opakovat. O zjištěných skutečnostech byla následně vyrozuměna oznamovatelka.

Hlasitá hudba ve Škroupově ulici krátce před půlnocí

Ve 23.37 hodin bylo oznámeno na linku 156, že z restaurace ve Škroupově ulici zní hlasitá hudba a zřejmě zde posedávají i hosté, přestože platí zákaz srocování. Strážníci tento podnik shledali pro veřejnost uzavřeným, avšak na balkónu seděli dva místní obyvatelé, kteří zde poslouchali muziku. Po vyřešení přestupku mladí lidé hudbu vypnuli a hlídka odjela.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here