Město nabádá občany: Přestaňte navštěvovat domy s pečovatelskou službou!

0
390
Foto: Pixabay.com

„Prosíme, nenavštěvujte naše domy s pečovatelskou službou! Senioři jsou nejohroženější skupinou obyvatel a zbytečná návštěva může způsobit zásadní potíže,“ zdůrazňuje mluvčí chrudimské radnice Aleš Prokopec.

Návštěvy zhoršují psychický stav ostatních klientů

„Víme, že senioři více než kdy jindy potřebují kontakt se svými blízkými. Každý má obavy a blízkost rodiny či přátel je moc důležitá pro každého, pro seniory obzvlášť. Nyní je však ještě důležitější udržet nákazu za dveřmi. Návštěva může, byť v dobré víře, způsobit katastrofu. Nezapomínejme, že senioři jsou tou nejohroženější skupinou obyvatel,“ dodává Prokopec.

Velká část klientů podle něj tato rozumná opatření respektuje, za menší částí klientů však návštěvy chodí dál. A jak dodává, na některé klienty to působí špatně a jsou aktuální situací velmi vystrašení. Návštěvy tak jejich psychický stav ještě zhoršují. „Vašim blízkým v domech s pečovatelskou službou telefonujte, klidně i každodenně. Kontakt je skutečně důležitý, nyní si jen bohužel musíme odpustit jeho osobní formu. Děkujeme za pochopení,“ uzavírá mluvčí Prokopec.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here