Občané upozornili na čtyři opilce bez roušek Na Valech. Strážníci zde přistihli dva a bude se jimi zabývat správní orgán

0
419
Foto: Městská policie Chrudim

V neděli 5. dubna před desátou dopoledne zaregistrovali strážníci během hlídkové činnosti v okružní křižovatce Na Bídě rozsypaný štěrk. Zjištěné skutečnosti operátor městské policie předal příslušné firmě, jejíž pracovníci následně provedli úklid komunikace.

Čtyři opilci Na Valech bez roušek. Přistiženi byli jen dva

V 15.41 hodin bylo oznámeno na linku 156, že se ulicí Na Valech pohybuje skupina čtyř podnapilých osob bez roušek, či jiných ochranných prostředků, a cestou se chovají sprostě ke kolemjdoucím osobám, které je upozorní na platné nařízení vlády. Strážníci v ulici zastihli dva místní muže, z nichž jeden ihned svou roušku řádně upevnil na obličej. Druhý tak neučinil a uvedl, že žádnou ochrannou roušku nevlastní. Oba muži shodně odmítli, že by někomu z kolemjdoucích osob nadávali. Hlídka jejich počínání zadokumentovala, včetně pořízení videozáznamu, a spisový materiál následně postoupí k řešení příslušnému správnímu orgánu.

Kontrola venkovní zahrádky restaurace v Novoměstské

Před 16. hodinou obdrželi strážníci upozornění na jednání lidí, kteří se měli na venkovní zahrádce restaurace v Novoměstské ulici zdržovat bez zakrytých úst a nosu a popíjet zde pivo. Strážníci u podniku zastihli pět osob, jež v dostatečných rozestupech a s rouškami na tváři čekaly na načepování piva, s nímž poté odcházely mimo areál restaurace. Hlídka v tomto případě protiprávní jednání neshledala.

Žena z ulice Svatopluka Čecha pohřešovala svého přítele

Po druhé hodině v noci kontaktovala strážníky s žádostí o pomoc obyvatelka ulice Svatopluka Čecha, jež pohřešovala svého přítele. Hlídka prověřila ulici Na Kopanici i její okolí a poté vyrozuměla Policii ČR. Dále prověřila místní nemocnici s dotazem, zda dotyčný nebyl hospitalizován. Oznamovatelce bylo poté doporučeno, pokud se její přítel v brzké době nedostaví domů sám, aby jeho odchod oznámila Policii ČR.

Pohřešovaný muž kontaktoval nad ránem svoji dceru

Před šestou ráno informovala strážníky obyvatelka ulice Svatopluka Čecha, že její přítel před malou chvílí kontaktoval dceru v sídlišti Na Větrníku, avšak poté opět odešel neznámo kam. Hlídka prověřila lokalitu, ale dotyčného zde nezaregistrovala.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here