Muž o sobě prohlašoval u chrudimské polikliniky, že je nakažen koronavirem

0
696
Palackého třída. Foto: Roman Zahrádka

Ve čtvrtek 9. dubna po desáté dopoledne bylo oznámeno na linku 156, že v průmyslové zóně v Píšťovech parkují kamiony v protisměru. Hlídka na komunikaci shledala jeden stojící nákladní automobil, jehož řidič strážníkům uvedl, že zde čeká s vozidlem na zvážení. Po vyřešení přestupku hlídka odjela.

Žena putovala s dvěma a půl promile na záchytku

Pět minut před polednem byli strážníci přivoláni k jednomu z domů v Topolské ulici, kde se nacházela podnapilá žena. Vzhledem k tomu, že hlídka tuto osobu shledala neschopnou samostatné chůze, podrobila ji orientační dechové zkoušce na alkohol s naměřenou hodnotou 2,66 promile. Následně byla dotyčná dopravena k vyšetření do nemocnice, kde službu konající lékař rozhodl o jejím umístění do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích, kde byla předána do péče personálu stanice.

Hasiči museli uhasit dvě kupy hořícího dřeva

Ve 12.45 hodin upozornil telefonicky strážníky občan na to, že směrem z Chrudimi do Rabštejnské Lhoty někdo u lesa pálí větší množství dříví. Strážníci informaci prověřili a následně shledali, že zde neznámá osoba zapálila dvě kupy složeného dřeva. Hlídka na místo přivolala hasiči, kteří plameny uhasili.

Muž o sobě prohlašoval, že je nakažen koronavirem

Ve 14.30 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení na Palackého třídu, kde u zdravotnického zařízení seděl na lavičce muž, jenž o sobě prohlásil, že je nakažen koronavirem. Hlídka tohoto člověka kontaktovala. Dotyčný strážníkům sdělil, že byl předešlého dne vyšetřen na psychiatrii a nyní, po přečtení lékařské zprávy z tohoto vyšetření nabyl dojmu, že je nakažen virovým onemocněním. Strážníci po přečtení lékařské zprávy, kterou jim dotyčný poskytl, muže ujistili, že textu neporozuměl, neboť je v něm uvedeno, že tímto onemocněním nakažen není. Poté se dotyčný uklidnil. Hlídka jej poučila a on odešel pryč.

Nález peněženky s hotovostí a doklady ve Václavské ulici

V 15.48 hodin oznámila žena na linku 156, že u supermarketu ve Václavské ulici nalezla peněženku s finanční hotovostí a doklady. Hlídka tedy nález od ženy převzala a poté jej odevzdala do oddělení ztrát a nálezů Městského úřadu.

Dědeček oznamovatele nezvedal několik dní telefon

O několik minut později se obrátil na strážníky s žádostí o pomoc občan, neboť jeho dědeček několik dnů nepřijal jeho telefonát a za celý týden nenavštívil svou manželku ubytovanou v zařízení pro seniory. Hlídka tohoto muže kontaktovala v místě jeho bydliště. Dotyčný uvedl, že je zcela v pořádku a netrpí zdravotními, ani jinými problémy. O zjištěných skutečnostech byl informován oznamovatel.

Krádež drogistického zboží za několik tisíc korun

V 16.15 hodin byli strážníci přivoláni do místní prodejny s drogistickým zbožím, kde došlo ke krádeži zboží. Vedoucí obchodu po příjezdu hlídce sdělila, že neznámý pachatel pronesl přes pokladní zónu bez zaplacení zboží v hodnotě několika tisíc korun a poté utekl neznámo kam. Protože zhlédnutím kamerového záznamu z prodejny strážníci na základě místní znalosti v podezřelé osobě poznali místního muže, jenž se uvedeným jednáním zřejmě dopustil trestného činu, byla na místo přivolána hlídka Policie ČR, jež událost převzala do své kompetence.

Hlášení o srocení většího počtu osob u prolézačky

V 19.59 hodin bylo oznámeno na linku 156, že u lanové prolézačky ve Sladkovského ulici došlo ke srocení většího množství osob, a to v rozporu s platným nařízením vlády ČR. Strážníci na místě zastihli dva muže venčícího psa a opodál stojící dítě. Všechny osoby měly řádně zakryté dýchací cesty a dodržovaly předepsané vzdálenosti mezi sebou, proto hlídka v jejich případě protiprávní jednání neshledala.

U paneláku v Hradištní ulici ležel uhynulý zajíc

Ve 20.18 hodin kontaktoval strážníky občan s informací o uhynulém zajíci, jenž ležel u jednoho z domů v Hradištní ulici. Hlídka zvíře vyzvedla a prozatím je umístila do speciálního mrazicího boxu v areálu Technických služeb Chrudim v Sečské ulici, odkud bylo poté předáno k odborné likvidaci.

Srocení osob v lesíku v ulici Dr. Milady Horákové

Před 22. hodinou vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení pracovníka železnic do ulice Dr. Milady Horákové, kde u lesíka měla skupina několika osob popíjet alkohol a házet neurčité předměty pod projíždějící vlakovou soupravu. Hlídka na místě zastihla dva muže a po chvíli později se sem dostavila také žena se svým přítelem. Strážníci tyto lidi poučili a po provedeném úklidu je odsud vykázali.

Hlasitá hudba rušila noční klid v sídlišti Na Šancích

Dvacet šest minut po půlnoci bylo oznámeno na tísňovou linku městské policie, že v jednom z domů v sídlišti Na Šancích dochází k rušení nočního klidu hlasitou hudbou, jež vychází z konkrétního bytu. Strážníci kontaktovali jeho obyvatele, jenž znějící muziku neprodleně vypnul. Po vyřešení přestupku hlídka odjela.

Podezřele jedoucí řidič nadýchal přes dvě promile

Po jedné v noci strážníci během hlídkové činnosti zpozorovali v křižovatce ulic Rubešova a Moravská podezřele jedoucí osobní automobil, jehož řidič stylem jízdy vzbudil v hlídce podezření, že řídí motorové vozidlo pod vlivem alkoholu. Strážníci tedy vozidlo předepsaným způsobem zastavili a přítomného řidiče vyzvali k provedení orientační dechové zkoušky na alkohol. Protože dotyčný nadýchal přes dvě promile alkoholu, byla na místo přivolána hlídka Policie ČR, jež věc převzala do své kompetence.

Mladík se dožadoval hluboko v noci vpuštění domů

Ve 3.14 hodin obdrželi strážníci oznámení o rušení nočního klidu v sídlišti Na Šancích, kde před jedním z domů postával neznámý mladík, jenž hlasitě volal a pískal na zdejší obyvatele. Strážníci po příjezdu k tomuto domu obdrželi informaci, že dotyčného mladého muže již někdo vpustil do budovy a na místě je už klid. Na základě tohoto sdělení hlídka odjela.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here