Na Chrudimsku je nakaženo koronavirem zatím 70 lidí. Lidé kritizují zdlouhavé čekání na výsledky testů

0
752
Zaměstnanci Centra sociálních služeb a pomoci Chrudim. Foto: Město Chrudim, tiskový úsek

Krajská hygienická stanice Pardubického kraje aktualizovala v neděli 12. dubna v 18 hodin stav počtu nakažených koronavirem v našem kraji a zaznamenala za poslední den jeden nový případ. Dohromady jich teď eviduje 219.

Doposud bylo v našem kraji testováno 1337 osob

Chrudimsko zůstává dál mezi okresy na druhém místě se 70 případy (denní přírůstek 0), první je i nadále Pardubicko s 110 nakaženými lidmi (denní přírůstek 1), třetí je Ústeckorolicko s 23 případy (denní přírůstek 0) a čtvrté Svitavsko se 16 případy (denní přírůstek 0). Doposud bylo v kraji testováno 1337 osob.

Mám dvě zaměstnání, mohl jsem nakazit spoustu lidí…

Někteří občané v této souvislosti poukazují na to, že je denně testováno velmi málo lidí a pokud už jsou testováni, čeká se poměrně dlouho na výsledky. Například Josef Hanzl napsal: „Jestli všichni čekají na výsledky jako já, tak v úterý po svátcích ty čísla pěkně narostou. Chápu, že jsou Velikonoce, ale čekat od čtvrtka na výsledky testů mi přijde moc. Dne 3. dubna jsem zadal odběry, odběr byl 9. dubna a výsledky stále nemám. Přijde mi to strašně zdlouhavé. Mám dvě zaměstnání, mohlo se nakazit dost lidí, ale asi o to jde. Nevím.“

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here