Správní orgán bude mít další práci. Tentokrát s mládežníky, kteří neměli v Klášterních zahradách roušky

0
330
Foto: Město Chrudim, tiskový úsek

V sobotu 11. dubna před osmou ráno se na strážníky obrátil lékař z nemocnice, neboť se na jednom z jejich oddělení nacházel agresivní pacient. Hlídka po příjezdu tohoto muže s bydlištěm v Chrasti ze zdravotnického zařízení vykázala.

Důchodce si spletl hodinu a musel být z prodejny vyveden

V 9.21 hodin byli strážníci přivoláni pracovníkem ostrahy do supermarketu v Poděbradově ulici, kam přišel nakupovat zboží občan viditelně mladší šedesáti pěti let. Hlídka tohoto zákazníka poučila a poté jej doprovodila před prodejnu.

Upozornění na děti s míčem v ulici Přemysla Otakara

Po poledni bylo oznámeno na linku 156, že se v ulici Přemysla Otakara nachází několik dětí, hrajících si společně s míčem. Hlídka na místě nikoho nezastihla.

Místo pro invalidu obsadil v ulici Strojařů cizí řidič

Minutu před 14. hodinou vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do ulice Strojařů, kde parkovací místo vyhrazené pro vozidlo invalidy neoprávněně obsadil cizí automobil. Po chvíli se k tomuto vozidlu dostavil jeho majitel, jenž po vyřešení přestupku s hlídkou automobil přeparkoval.

Zákazník cukrárny vylil kávu na zem a odešel pryč

O chvíli později kontaktovala strážníky žena s tím, že do jedné ze slatiňanských cukráren vešel zákazník bez zakrytých dýchacích cest. Strážníci po příjezdu v uvedené prodejně jednali s oznamovatelkou, jež uvedla, že si dotyčný zákazník objednal ledovou kávu. Když tohoto muže upozornila, že nemá zakrytý nos a ústa, vylil nápoj na zem a odešel pryč. Protože tato žena nežádala dalšího šetření události, hlídka odjela.

Na Rozhledně seděl před restaurací cizinec s kufrem

Ve 14.36 hodin byli strážníci přivoláni do sídliště Na Rozhledně, kde před restaurací seděl na chodníku neznámý muž s kufrem a místní obyvatelé se obávali o jeho zdraví. Hlídka tohoto mírně podnapilého, avšak orientovaného cizince kontaktovala. Ten následně vstal a odešel pryč.

Správní orgán bude mít kvůli rouškám další práci

Po 16. hodině operátor městské policie zpozoroval kamerou městského kamerového systému mladé lidi, kteří seděli v těsné blízkosti na jedné lavičce v prostoru Klášterních zahrad, přičemž nikdo z nich neměl zakrytá ústa a nos. Na základě upozornění strážníků se tito lidé vzájemně vzdálili a zakryli si obličeje. Jejich předchozí počínání hlídka zadokumentovala a událost dořeší příslušný správní orgán.

Zákazníci na venkovní zahrádce restaurace

V 18.10 hodin bylo oznámeno na linku 156, že u slatiňanské restaurace konzumují zákazníci zakoupené pivo společně na venkovní zahrádce. Strážníci u tohoto podniku protiprávní jednání neshledali, přesto přítomného majitele řádně poučili. Odpovědný muž hlídku ujistil, že vládní nařízení dodržuje.

Muž projevil obavu o zdraví místní důchodkyně

Ve 20.41 hodin se na strážníky obrátil obyvatel Spojovací ulice, jenž pojal obavu o život a zdraví své sousedky v seniorském věku. Strážníci ženu kontaktovali v místě jejího bydliště. Seniorka uvedla, že je zcela v pořádku a žádnou pomoc nepotřebuje.

Mladý pár holdoval alkoholu a dělal nepořádek

O několik minut později vyjeli strážníci na základě oznámení občana k hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové, odkud bylo slyšet hlas ženy, která byla zřejmě napadána mužem. Hlídka na místě zastihla místní mladý pár, jenž uvedl, že zde popíjel alkohol. Jakmile oba lidé ze svého okolí uklidili odpadky, byli vykázáni.

Obtížný bezdomovec před supermarketem

Ve 21.33 hodin oznámil na linku 156 muž, že jej před vchodem do hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové obtěžuje bezdomovec. Při příjezdu strážníků se tam již nacházeli policisté a událost řešili.

Opilec procházející místní části Píšťovy rušil noční klid

Po 23. hodině byli strážníci přivoláni do Píšťov, kudy procházel zřejmě podnapilý muž, jenž křičel a rušil noční klid. Hlídka prověřila uvedenou lokalitu, avšak tohoto člověka nezaregistrovala.

Agresivní bezdomovec ve vrátnici Chrudimské nemocnice

Před jednou hodinou v noci požádal telefonicky o příjezd strážníků personál nemocnice, protože se u jejich vrátnice ve Václavské ulici nacházel agresivní muž. Hlídka v něm zjistila místního muže bez domova, jenž v její přítomnosti odešel pryč.

Zaběhnutého psa v Hradištní ulici odchytil jeho majitel

V 1.10 hodin oznámila žena na linku 156, že u jednoho z domů v Hradištní ulici zpozorovala volně pobíhajícího psa. Ještě před příjezdem na uvedené místo obdržela hlídka informaci, že zvíře mezitím odvedl jeho majitel.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here