Mladá žena chtěla dobrovolně skoncovat v Nerudově ulici se životem

0
1062
Ilustrační foto: Pixabay.com

V neděli 19. dubna v 9.03 hodin bylo oznámeno na linku 156, že došlo v Markovicích ke znečistění vozovky hlínou, pocházející z tamního staveniště. Při příjezdu strážníků již odpovědná osoba prováděla úklid příslušné komunikace. Hlídka na místě následně vykonala kontrolu.

Nesprávně zaparkovaný automobil znemožňoval vyjetí

Před půl dvanáctou dopoledne byli strážníci přivoláni na parkoviště k panelovému domu na Palackého třídě, neboť zde nesprávně zaparkovaný automobil znemožnil obyvatelce vyjetí z parkovacího místa. Vzhledem k tomu, že v dané době nebylo možné využít odtahové služby, majitel vozidla stojícího vedle automobilu oznamovatelky své vozidlo přeparkoval, aby jí vyjetí ulehčil. Za stěrač nesprávně zaparkovaného automobilu poté hlídka umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Hlasitý dětský pláč vycházející z bytu Na Šancích

Ve 13.40 hodin obdrželi strážníci oznámení o tom, že v jednom z panelových domů v sídlišti Na Šancích se z konkrétního bytu ozývá hluk a dětský pláč. Strážníci kontaktovali příslušného obyvatele, jenž uvedl, že má svého syna v péči jednou za tři týdny, proto se stává, že chlapec brečí, neboť se mu stýská po matce, stejně jako v tomto případě. Dotyčný poté hlídce umožnil, aby jeho syna viděla. Chlapec byl v pořádku a hrál si ve svém pokojíku.

Volně pobíhající pes u výletní restaurace ve Slatiňanech

Po 15. hodině vyjeli strážníci k výletní restauraci do Slatiňan, kde volně pobíhal pes a jeho majitel se nikde poblíž nenacházel. Hlídka na místě zvíře však nezaregistrovala, proto prověřila celou lokalitu, avšak s negativním výsledkem.

Mladá žena chtěla dobrovolně skoncovat se životem

V 17.11 hodin požádal strážníky o spolupráci operační důstojník Policie ČR, neboť bylo třeba prověřit nádražní budovy v Nerudově ulici, jelikož se zde mohla zdržovat mladá žena, jež chtěla dobrovolně skoncovat se životem. Hlídky se na místě řídily pokyny policistů. Provedenou kontrolou objektů byla dotyčná osoba nalezena.

Hlídka vykázala z Michalského parku skupinu mládeže

O několik minut později byli strážníci přivoláni do Michalského parku, kde se srocovala mládež. Hlídka tyto mladistvé lidi se zakrytými dýchacími cestami, kteří se pokusili o útěk, poučila o zákazu srocování a následně je odsud vykázala.

Místní zlodějka odešla ze supermarketu s pokutou

V 19.01 hodin bylo oznámeno na linku 156, že v supermarketu v ulici SNP došlo ke krádeži zboží. Vzhledem k tomu, že místní podezřelá žena se ke svému úmyslnému jednání strážníkům doznala, hlídka s ní vyřešila přestupek proti majetku uložením pokuty.

Ostraha supermarketu zachytila místního recidivistu

Před 21. hodinou vyjeli strážníci opět do supermarketu v ulici SNP, kde podle sdělení ostrahy prodejny do jejich supermarketu právě vstoupil muž, jenž se zde před několika týdny dopustil krádeže zboží. Hlídka v dotyčném zjistila místního obyvatele, jenž se ke svému tehdejšímu protiprávnímu jednání doznal. Vzhledem k tomu, že muž byl v minulosti pravomocně odsouzen za majetkovou trestnou činnost, byli na místo přivoláni policisté, kteří věc převzali do své kompetence.

Strážníci pomáhali policistům s rvačkou Na Rozhledně

Ve 21.49 hodin požádal strážníky o spolupráci operační důstojník Policie ČR, protože bylo třeba prověřit oznámení o rvačce, jež měla probíhat u jednoho z domů v sídlišti Na Rozhledně. Po příjezdu na místo se hlídka řídila pokyny přítomných policistů.

Komise se bude zabývat chováním lidí v Koželužské ulici

Několik minut před 22. hodinou byli strážníci přivoláni do parku v Koželužské ulici, kde se měla srocovat mládež. Počínání těchto dospělých lidí hlídka zadokumentovala a událost následně dořeší příslušný správní orgán.

V Dašické ulici zůstaly nad ránem spuštěny závory

Po čtvrté hodině ráno bylo oznámeno na linku 156, že na železničním přejezdu v Dašické ulici zůstaly uzavřené závory, přestože vlak tudy projel již před deseti minutami. Operátor městské policie tedy informaci předal výpravčímu železnic, jenž přislíbil, že zjedná nápravu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here