Obyvatel paneláku v Hradební ulici obtěžoval grilováním na balkoně sousedy

0
492
Foto: Pixabay.com

V sobotu 18. dubna před devátou ráno obdrželi strážníci upozornění na to, že přenosná světelná signalizace, umístěná u okružní křižovatky v ulici SNP, je zřejmě nesprávně seřízená, neboť automobily jedoucí po rozsvícení světla zelené barvy se setkávají s protijedoucími vozidly. Hlídka tedy signalizaci prověřila a následně shledala, že funguje bez závad a řidiči se jí důsledně řídí. Věc byla způsobena extrémně pomalou jízdou automobilů, které díky stavu vozovky nestihly včas příslušný úsek opustit, přičemž protijedoucím vozidlům již svítilo zelené světlo.

Muž se i přes zákaz dožadoval vstupu do supermarketu

O chvíli později byli strážníci přivoláni do supermarketu ve Václavské ulici, kam se v tuto dobu dostavil zákazník mladšího věku, jenž se přes upozornění pracovníka ostrahy prodejny neodbytně dožadoval umožnění nákupu, přestože v uvedené době směli do supermarketu vstupovat pouze senioři. Hlídka již po příjezdu tohoto člověka u prodejny ani uvnitř supermarketu nezastihla.

Strážníci prověřovali ohlášené srocování lidí

V 11.59 hodin bylo oznámeno na linku 156, že v křižovatce ulic Přemysla Otakara a Čs. armády se srocují lidé. Před příjezdem strážníků na místo obdržel operátor městské policie informaci od oznamovatele o tom, že dotyční se již rozešli a přítomnost hlídky tak není zapotřebí.

Obyvatel paneláku obtěžoval sousedy grilováním

Přibližně o hodinu později vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Hradební ulice, kde obyvatele bytového domu obtěžoval kouř, jenž vycházel od sousedů, kteří na svém balkónu zřejmě grilovali. Hlídka v budově jednala s příslušným obyvatelem, jenž uvedl, že gril užil na přípravu pokrmu, který již dokončil. Strážníci jej poučili a poté odjeli.

Kočka nedokázala u hřbitova slézt ze stromu

V 16.21 hodin kontaktoval strážníky občan s tím, že na jednom ze stromů u hřbitova ve Škroupově ulici zaregistroval kočku, jež se tam nachází již několikátým dnem, neboť sama nedokáže slézt dolů. Strážníci se pokusili pomocí žebříku zvíře dopravit na zem, což se vzhledem k jeho plachosti nepodařilo. Následně hlídka obdržela informaci, že se zvíře prozatím nepodařilo odchytit ani přivolaným hasičům, proto hasiči umístili ke kmeni stromu několik kůlů, které by kočce měly usnadnit samostatný návrat na zem. Pokud by ani toto opatření nepomohlo, poskytnou hasiči zvířeti další pomoc.

Ohlášené napadení muže v ubytovně v Moravské ulici

Před 17. hodinou požádal strážníky o pomoc operátor tísňové linky 112, neboť bylo třeba prověřit oznámení o fyzickém napadení muže, k němuž mělo dojít na ubytovně v Moravské ulici. Hlídka se dostavila do uvedeného zařízení, kde však nikdo z obyvatel pomoc nežádal. Následně vedení ubytovny sdělilo strážníkům, že v jejich zařízení k žádnému napadení nedošlo a je tam klid. Po tomto prohlášení hlídka odjela.

Nález peněženky i s doklady ve Slatiňanech

O několik minut později muž oznámil na linku 156, že ve Slatiňanech nalezl peněženku s finanční hotovostí a doklady. Oznamovatel dodal, že se dostaví do služebny Městské policie v Chrudimi, kde nález odevzdá. Strážníci peněženku i s obsahem od nálezce převzali a poté kontaktovali jejího majitele z Pardubic, jenž téhož dne své věci v pořádku od hlídky převzal.

Upozornění na srocování lidí v ulici V Průhonech

V 17.18 hodin obdrželi strážníci oznámení o srocení několika lidí, kteří se zdržovali v okolí sportovního zařízení v ulici V Průhonech. Hlídka informaci prověřila, avšak protiprávní jednání zde nezaregistrovala. Cvičenci ve venkovní posilovně dodržovali předepsané rozestupy a měli nasazené ochranné roušky. Stejně tak i zákazníci místní restaurace, kteří přistupovali k výdejnímu okénku jednotlivě a zakoupené nápoje poté konzumovali rozděleně a s dodrženým odstupem, pokud se nešlo o členy jedné rodiny. Všechny přítomné osoby byly vybaveny rouškami.

Strážníci hledali pozdě večer V Průhonech zmatenou srnu

Několik minut před 23. hodinou byli strážníci přivoláni k letnímu stadionu v ulici V Průhonech, kde se měla pohybovat zmatená srna. Hlídka prověřila celou lokalitu, avšak uvedené zvíře nezaregistrovala.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here