Policejní zásahovka zadržela v Chrudimi gang výrobců a prodejců pervitinu. Dva z nich jsou už ve vazbě

0
1141
Foto: Pixabay.com

Chrudimští a ústeckoorličtí kriminalisté obvinili po několikaměsíční vzájemné spolupráci tři osoby z prodeje pervitinu. Uvedla to mluvčí republikové policie Dita Holečková.

Devětadvacetiletá žena a dva muži ve věku 36 a 32 roků

„Na přelomu letošního února a března zadrželi policisté z krajské pořádkové jednotky ženu ve věku 29 let a dva muže ve věku 36 a 32 let a následně je kriminalisté obvinili z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Všem třem osobám kriminalisté kladou za vinu prodej zakázaných látek, žena je navíc obviněná i z jejich výroby,“ říká mluvčí Holečková.

Žena jezdila pro materiál nutný k výrobě do Polska

Devětadvacetiletá žena se podle policejní mluvčí kriminalistům přiznala, že pervitin vyráběla od loňského roku až do jejího zadržení. Zároveň kriminalistům popsala postup, jak drogu vyráběla. „Pro tablety Sudafedu a Apselanu, které jsou pro výrobu zapotřebí, si žena jezdila do sousedního Polska. Jako důvod, proč tak činila, uvedla potřebu vydělat si peníze. Žena byla pro stejnou trestnou činnost zadržena již loni v dubnu, ale přestože byla stíhána na svobodě, v trestné činnosti pokračovala,“ dodává policejní mluvčí.

„Žena a šestatřicetiletý muž jsou stíháni vazebně a v případě odsouzení jim hrozí trest odnětí svobody až na deset let. Třetí z obviněných, dvaatřicetiletý muž, je stíhán na svobodě a za mřížemi může strávit až pět let,“ uzavírá Dita Holečková.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here