Zahraniční majitel drogerie přestal prodávat v Chrudimi vitamín C. Starosta Pilný si proto stěžoval u předsedkyně Evropské komise

0
782
Ilustrační foto: Pixabay.com

Starosta města František Pilný (ANO 2011) intervenoval dopisem u předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyen, aby zjednala nápravu, pokud jde o zahraničního investora, který v Chrudimi provozuje jednu z místních drogerií. Přestal totiž dodávat Chrudimákům vitamín C s odůvodněním, že si veškeré vitamíny stáhla pro potřeby svých občanů Spolková republika Německo.

Máme přehlížet, že dělá Německo něco špatně?

„Zajímavý přístup, když jsme členy Evropské unie, kde platí pravidla volného obchodu a každý občan EU by měl mít možnost stejného přístupu k vitamínům. Proto jsem si dovolil napsat předsedkyni Ursule von der Leyen výtku a žádost o zjednání nápravy. EU přece nemůže řešit jen to, že Česká republika dělá něco špatně, a když to udělá Německo, tak je to v pořádku a máme to přejít mlčením?“ ptá se starosta Pilný.

Naše daně jdou do kasy EU, máme stejná práva

Například Monika Vanžurová okomentovala chování německého investora v Chrudimi následovně: „Nerozumím ničemu okolo podnikání, ale shrňme si to selským rozumem. Pokud jsem v EU, mám vůči EU povinnosti. Moje daně jdou zčásti do kasy EU, a řekla bych, že nemálo českých peněz odchází do této instituce. Tudíž očekávám, že i EU bude plnit povinnosti vůči nám jakožto členům unie a ´výhody´ budou nastaveny pro všechny stejně. Takže i nedodání vitamínů je omezení a řekla bych, že neunijní.“

Pro úplnost připomeňme, že starosta Pilný poslal dopis Ursule von der Leyenové na začátku dubna a doposud od ní neobdržel žádnou odpověď. Otázka je, jestli se vůbec ozve, když musí řešit uzavření hranic,“ říká chrudimský starosta.

Foto: fb

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here