Hádka sousedů v sídlišti Víta Nejedlého o to, zda se pes jednoho z nich vymočil na chodbě domu

0
551
Foto: Pixabay.com

V úterý 28. dubna před polednem kontaktovala strážníky žena s tím, že jedna z místních cukráren prodává své výrobky zákazníkům klasickým způsobem, nikoli přes výdejní okénko. Hlídka proto kontaktovala v prodejně odpovědnou osobu a následně přes Krajskou hygienickou stanici ověřila, že k protiprávnímu jednání v tomto případě nedošlo.

Parkovačka za stání na autobusové zastávce

Ve 12.29 hodin byli strážníci přivoláni na Palackého třídu, kde v prostoru autobusové zastávky měly parkovat neoprávněně osobní automobily. Hlídka tedy na místě umístila výzvu pro nepřítomného řidiče za stěrač jednoho vozidla.

Zablokovaný výjezd ze dvora v ulici Čs. partyzánů

Krátce před půl čtvrtou odpoledne bylo oznámeno na linku 156, že v ulici Čs. partyzánů nesprávně zaparkovaný automobil brání místnímu obyvateli ve vyjetí vozidlem ze dvora. Hlídka při příjezdu takto zaparkovaný automobil před uvedeným domem již nezaregistrovala.

Grilovačka na balkónu bytu Na Větrníku obtěžovala okolí

V 17.01 hodin vyjeli strážníci do sídliště Na Větrníku, kde na balkónu jednoho z bytů obyvatelé grilovali, přičemž vycházející dým obtěžoval jejich sousedy. Hlídka v budově kontaktovala odpovědného muže, jenž grilování potravin neprodleně ukončil s tím, že přivolání městské policie považuje za zbytečné, protože jej mohli sami sousedé upozornit na nepříjemný dým, svého počínání by pak dávno zanechal.

Hádka sousedů o to, zda se pes jednoho z nich vymočil

V 17.30 hodin se na srážníky obrátil obyvatel sídliště Víta Nejedlého, jenž před tím svého souseda upozornil textovou zprávou na to, že jeho pes pomočil schodiště na společné chodbě jejich domu, na což dotyčný reagoval vyhrožováním. Hlídka oba tyto obyvatele vyzvala k podání vysvětlení a událost zadokumentovala. Spisový materiál následně postoupí k dořešení přestupkové komisi při městském úřadu v Chrudimi.

Upozornění na shlukování lidí bez roušek u restaurace

Po 20. hodině bylo oznámeno na linku 156, že se u restaurace v Havlíčkově ulici shlukují lidé bez zakrytých dýchacích cest. Hlídka informaci prověřila, avšak tento podnik byl uzavřen a v jeho okolí se nikdo nezdržoval.

Parkovačka za stání s autem na zeleni v ulici Strojařů

Ve 20.43 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do ulice Strojařů, kde měly parkovat automobily na zeleni. Hlídka na místě zaregistrovala jedno vozidlo, na které umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Po ránu nefungoval na Palackého třídě semafor

Po šesté ráno kontaktoval strážníky občan s tím, že na světelném semaforu umístěném u křižovatky na Palackého třídě nesvítí žádné z barevných světel. Operátor městské policie kontaktoval proto příslušného pracovníka Technických služeb Chrudim, jenž sdělil, že o závadě už ví a právě pracuje na jejím odstranění.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here