Exotika na ranči v Bítovanech potěší děti i dospěláky

0
1785
Foto: Pixabay.com

Blíží se další prodloužený víkend, zavládnout má příjemné jarní počasí. Hlavně rodinám s malými dětmi na Chrudimsku tak možná přijde vhod následující tip na výlet: Už od 1. května je v Bítovanech znovu otevřena „Exotika na ranči“.

Jde o soukromý ranč, v němž jsou k vidění domácí i exotická zvířata. Manželé Blažkovi změnili původní záměr chovat je pouze pro své potěšení a po zakoupení zemědělské usedlosti už tři roky budují malebnou minizoo.

Návštěvníci se můžou těšit třeba na koně, kozy, lamy, klokany či antilopy a také na různé druhy opic: kočkodany, lemury či gibony. Obdivovatel šelem najde v jednohektarovém areálu servaly, pumy, rysa a karakaly. Své zájemce si jistě najdou také surikaty, mývalové, nosálové, zlatí bažanti a papoušci.

Soukromá minizoo je otevřena od úterý do neděle mezi 10. a 17. hodinou. Při vstupu zaplatí dospělí 100, děti od tří let 50 a osoby starší 65 let 80 korun. Parkování je zdarma.

Jako prevence šíření koronaviru je pro každého člověka připravena dezinfekce, samozřejmostí jsou patřičné rozestupy mezi návštěvníky. K občerstvení slouží automaty na nápoje a cukrovinky a také výdejní okénko. Bezbariérový ranč může najednou navštívit až 150 lidí.

Další informace, přehledná mapka, nabídka speciálních zážitků pro děti a fotogalerie jsou zveřejněny na stránkách www.exotikanaranci.cz.

Napsal: Miloš Pelikán

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here