Kousek karlovarského festivalu bude zřejmě i v Chrudimi

0
588
Foto: Dollarphotoclub.com

Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech kvůli koronaviru letos nebude. Velkolepý svátek, na který každý rok zavítají tisíce lidí, ale nahradí promítání snímků po celé republice. V původním termínu, tedy od 3. do 11. července, vyšlou organizátoři do světa speciální verzi tradiční přehlídky „Vary ve vašem kině“. Je potěšitelné, že Chrudimská beseda má zájem, aby se festivalová atmosféra aspoň částečně přenesla i do našeho kina.

Zatímco v předchozích čtyřech letech se v Chrudimi promítaly tři filmy, nyní jich má putovní přehlídka nabízet osmnáct. A údajně lze uspořádat dvě projekce denně… Konkrétní tituly zatím nejsou známy, ale zárukou jejich kvality je fakt, že všechny vybírá dramaturgický tým zmíněného festivalu.

Dojde i na červený koberec?

Jak slibují organizátoři, nepůjde jen o snímky. Zapojená města dostanou kousek festivalu se vším všudy. Dle jejich vyjádření můžou počítat s nadstandardním propagačním servisem, besedami s tvůrci a zřejmě i s červeným kobercem. „Nejkrásnější pocit, který může festivalový dramaturg zažít, je vědomí, že bude moci přenést své nadšení z nádherného filmu na diváky. Nesmírně se těšíme na pravidelnou nezapomenutelnou oslavu filmu na začátku léta, tentokrát ve vašich kinech, “ říká Karel Och, umělecký ředitel karlovarské přehlídky.

Stovka lidí s rouškou, bez koly a bez popcornu

Kinosály začnou v Česku fungovat 11. května, maximálně pro sto lidí na jednu projekci. Diváci budou muset nosit roušku. V hledišti zůstane každá druhá řada volná. Lidé by měli sedět nanejvýš dva vedle sebe, od dalších je musí oddělit volné sedadlo. „Pokud je to bez pevně umístěných sedadel, pak je nutné sedět opět nejvíc ve dvojicích a jeden a půl metru od ostatních,“ uvedl ministr zdravotnictví Vojtěch. A dodal, že v kině nebude možné prodávat ani konzumovat potraviny a nápoje.

Napsal: Miloš Pelikán

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here