Kdo odpálil v ulici Na Valech pozdě večer ohňostroj? Stěžovali si na něj dva občané města

0
584
Ohňostroj v Klášterních zahradách. Foto: Kodl Cr

Ve středu 6. května v 8.24 hodin přijali strážníci oznámení o znečištění vozovky v místní části Markovice. Podle oznamovatele mělo jít o menší množství štěrku, který měl být vysypán na křižovatce ulic Mládežnická a Okružní. Hlídka na místě štěrk skutečně nalezla. Následně strážníci jednali s odpovědnou osobou z nedaleké stavby, odkud štěrk pocházel. Místo bylo ihned uklizeno.

V Husově ulici vypadlo z hnízda mládě sovy

O hodinu později vyjížděla hlídka do Husovy ulice, odkud bylo nahlášeno, že je za domem čp. 985 malé ptáče, které vypadlo z hnízda. Strážníci na místě zjistili, že jde o mládě sovy. To bylo následně umístěno do přepravní klece a převezeno do služebny městské policie, kde si jej převzala pracovnice záchranné stanice Pasíčka.

Stížnost na stání vozidel na autobusové zastávce

V 11.46 hodin volal muž na linku 156 s tím, že na autobusové zastávce na Tyršově náměstí parkují vozidla. Provedenou kontrolou nebylo však žádné vozidlo zjištěno.

Auto bránilo v ulici V Zahrádkách průjezdu ostatním

Krátce po 20. hodině řešila hlídka oznámení o špatném parkování vozidla v ulici V Zahrádkách. Parkující vozidlo zde mělo bránit případnému průjezdu ostatních vozidel. Po příjezdu hlídky se k vozidlu dostavil řidič, který ihned přeparkoval. Věc byla vyřešena domluvou.

Dvě obdržená upozornění na odpalovaní ohňostroje

V 21.25 hodin se na strážníky obrátil muž, který oznámil, že v ulici Na Valech někdo odpaluje ohňostroj. O chvíli později bylo to samé oznámeno dalším občanem. Hlídka provedla kontrolu uvedené ulice a přilehlého okolí, avšak osobu, která použila pyrotechniku v rozporu s vyhláškou města, nenašla.

Vozidlo s otevřeným kufrem ve Sladkovského ulici

Po 22. hodině prověřovali strážníci oznámení, v němž občan sdělil, že si v ulici Sladkovského všiml vozidla, které mělo otevřený kufr. Strážníci na místě prostřednictvím lustrace zjistili majitelku auta, tu se však na adrese trvalého bydliště nepodařilo kontaktovat. Hlídka tedy kufr zabouchla a vozidlo se poté uzamklo.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here