Strážníci se pokoušeli ve Střeleckém parku odchytit kačera s háčkem v zobáku. Nemůže kvůli tomu přijímat potravu

0
533
Foto: Město Chrudim, tiskový úsek

V pátek 8. května po desáté dopoledne byli strážníci přivoláni do Havlíčkovy ulice, kde parkoval automobil v zákazu stání a v protisměru. Hlídka tedy za stěrač tohoto vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Zraněná vlaštovka se nakonec vzpamatovala

V 11.50 hodin bylo strážníkům oznámeno prostřednictvím tísňové linky 112, že se na pozemku jednoho z domů v obci Topol nachází pravděpodobně zraněná vlaštovka, jež během letu narazila do okna a poté zůstala sedět na zemi. Hlídka tedy zvíře odchytla a dopravila do služebny. Jelikož se vlaštovka po určité době vzpamatovala a nejevila žádné poranění, byla následně vypuštěna do volné přírody.

Nález peněženky s finanční hotovostí a doklady

Několik minut po 13. hodině vyjeli strážníci do Slatiňan, kde pracovnice tamního vlakového nádraží informovala o nálezu peněženky bez finanční hotovosti. Protože peněženka obsahovala doklady a telefonní kontakt na majitele, strážníci jej kontaktovali. Dotyčný se vzápětí dostavil k hlídce a své věci v pořádku převzal.

Pes uzavřený v horku ve vozidle v sídlišti Víta Nejedlého

Ve 13.12 hodin bylo oznámeno na linku 156, že se v sídlišti Víta Nejedlého nachází zaparkovaný automobil, v jehož interiéru je uzavřený pes. Strážníci informaci prověřili a následně kontaktovali majitele vozidla stojícího na stinném místě. Dotyčný, jenž zde byl v pracovní záležitosti, následně zajistil pro své zvíře ve vozidle dostatek čerstvého vzduchu a vodu. Hlídka jej poučila a poté odjela.

Muži vadila opilá přítelkyně a přivolal strážníky

O chvíli později byli strážníci přivoláni do ulice Čs. armády, kde doma u tamního obyvatele byla jeho podnapilá přítelkyně, jejíž další přítomnost muž nechtěl. Přítomné hlídce oba podnapilí lidé sdělili, že mezi nimi došlo ke slovní rozepři, avšak že si vše vzájemně vyříkali a tudíž již ničeho po strážnících nežádají.

Odložené osobní věci na lavičce v ulici Obce Ležáků

V 15.15 hodin hlídka strážníků zaregistrovala na lavičce v ulici Obce Ležáků odložené osobní věci. Protože se jejich majitel nikde v okolí nenacházel, strážníci věci dopravili do služebny a poté je uložili do oddělení ztrát a nálezů při Městském úřadu v Chrudimi.

Stížnost na skupinu hlučných dětí v Topolské ulici

O deset minut později bylo oznámeno na linku 156, že se v Topolské ulici nachází skupina mladých lidí, která se baví tím, že kope do balónu a přitom se úmyslně trefuje kolemjdoucím lidem pod nohy. Při příjezdu strážníků těchto sedm dětí s míčem nehrálo. Hlídka je poučila, aby k míčovým hrám využily nedaleké hřiště a poté děti odešly.

Kačer měl v zobáku zaseklý rybářský háček

V 16.15 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Střeleckého parku, kde žena zaregistrovala kačera, jenž měl v zobáku zaseklý rybářský háček a nemohl tak přijímat potravu. Hlídka se v přítomnosti oznamovatelky pokusila zvíře odchytnout, avšak kačer se následně vznesl a odletěl neznámo kam.

Nesprávné parkování vozidel ve slatiňanské Kaštance

Po 18. hodině kontaktoval strážníky občan s tím, že ve Slatiňanech V Kaštance u tamního kulturního zařízení parkují nesprávně automobily, jež zde komplikují projetí ostatním vozidlům. Vzhledem k tomu, že majitele těchto dvou automobilů se strážníkům nepodařilo kontaktovat, umístila hlídka na jejich vozidla výzvy pro nepřítomné řidiče.

Parkovačka za stání dodávky na chodníku

V 18.55 hodin bylo oznámeno na linku 156, že v ulici Dr. Bartůňka parkuje dodávkový automobil na chodníku. Hlídka proto za stěrač tohoto vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Lidé sedící na schodech restaurace rušili noční klid

Večer před půl jedenáctou byli strážníci přivoláni k restauraci do sídliště Na Rozhledně, kde její zákazníci sedící na schodech rušili noční klid. Hlídka tyto mladé lidi, jež se navzájem v klidu bavili a nekřičeli, poučila a ti následně odešli.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here