V ulici K Ploché dráze vzplanul pozdě večer kompostér. Museli přijet hasiči

0
199
Ilustrační foto: Pixabay.com

Ve čtvrtek 7. května v 9.35 hodin bylo oznámeno na linku 156, že na parkovišti u obchodního centra na Borzně parkují nesprávně některé automobily, které stojí na vyšrafovaných místech a komplikují tím přístup chodců na chodník. Hlídka na místě shledala jedno vozidlo, za jehož stěrač umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Tři parkovačky za stání na chodníku a zeleni U Stadionu

Před desátou dopoledne byli strážníci přivoláni k jednomu z domů v sídlišti U Stadionu, kde parkovaly automobily na zeleni i na chodníku. Hlídka tedy za stěrače těchto tří vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Stížnost na nesprávně stojící auta v Lázeňské ulici

Minutu po desáté dopoledne obdrželi strážníci informaci o nesprávně parkujících automobilech v Lázeňské ulici. Hlídka toto oznámení prověřila, avšak protiprávní jednání řidičů v ulici nezaregistrovala.

Strážníci odchytli volavku s poraněným křídlem

V 10.32 hodin vyjeli strážníci do ulice Dr. Milady Horákové, kde u řeky občan zpozoroval volavku s poraněným křídlem. Hlídka tedy zvíře odchytla a dopravila do služebny městské policie, kde následně volavku převzal do péče přivolaný pracovník záchranné stanice živočichů.

Na Palackého třídě vypadlo z hnízda mládě sovy

O několik minut později kontaktovala strážníky žena s tím, že u domu na Palackého třídě zaregistrovala mladou sovu, jež vypadla z hnízda. Hlídka i toto zvíře vyzvedla a poté je předala do péče pracovníků záchranné stanice živočichů.

Bezdomovkyně měla mlátit do zaparkovaných aut

Ve 13.26 hodin bylo oznámeno na linku 156, že ulicí K Píšťovům se pohybuje žena bez domova, jež rukou opakovaně udeřila do zaparkovaných automobilů. Strážníci však ženu na uvedeném místě, ani v okolí nezaregistrovali, proto hlídka následně jednala s oznamovatelkou, jež na žádném z uvedených vozidel poškození neshledala.

Zaběhnutý pes u slatiňanského koupaliště

Po 14. hodině byli strážníci přivoláni do Slatiňan, kde se v okolí letního koupaliště volně pohyboval pes většího vzrůstu a jeho majitel se nikde poblíž nenacházel. Hlídka prověřila uvedenou lokalitu, avšak s negativním výsledkem.

Hlídka kontrolovala podezřelého muže se zavazadlem

V 18.49 hodin obdrželi strážníci informaci, že se ulicemi Opletalova, V Tejnecku a Heydukova pohybuje podezřelý muž se sportovním zavazadlem. Strážníci tohoto člověka podle popisu, který měli k dispozici, vyhledali a kontaktovali. Vzhledem k tomu, že dotyčný místní muž nebyl hledaný Policií ČR a protiprávního jednání se nedopouštěl, hlídka po tomto zjištění zase odjela.

Automobil bránil na Palackého třídě ve vyjetí ostatním

O několik minut později vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení na Palackého třídu, kde u jednoho z domů parkoval nesprávně automobil, jenž bránil místnímu obyvateli ve vyjetí vozidlem z parkovacího místa. Hlídka při příjezdu na místo již tento automobil nezaregistrovala.

Třináct osob popíjejících alkohol v Michalském parku

Ve 20.41 hodin bylo oznámeno na linku 156, že se v Michalském parku zdržuje skupina asi dvaceti mladých lidí, již se zde chová hlučně a mladíci popíjí alkohol. Strážníci na místě zastihli celkem třináct lidí, rozdělených do dvou skupin. Tyto dospělé osoby po sobě místo uklidily a poté odešly.

V ulici K Ploché dráze vzplanul kompostér. Přijeli hasiči

Krátce před 23. hodinou strážníci během hlídkové činnosti zaregistrovali v okolí vlakového nádraží v ulici Čs. armády silný zápach dýmu a spáleniny, proto prověřili jeho okolí a následně zjistili, že na zahradě jednoho z domů v ulici K Ploché dráze vzplanul kompostér. Na místo byli neprodleně přivoláni hasiči, kteří událost převzali k zajištění.

Hlídka vykázala z vestibulu nemocnice opilého muže

Po třetí ráno kontaktovala strážníky pracovnice Chrudimské nemocnice s tím, že se ve vestibulu jejich zařízení bezdůvodně zdržuje podnapilý muž, jenž odmítl odejít. Hlídka po příjezdu tohoto člověka odsud vykázala.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here