Dostihová sezóna v Pardubicích je odložena, začne nejspíš až v létě

0
1107
Foto: Pixabay.com

Dostihová sezóna měla v Pardubicích začít 8. května. Prvý závod však byl odložen a už je také jasné, že bude přeložena květnová kvalifikace na podzimní Velkou pardubickou. Hlavní důvod? Vedení závodiště nechce přistoupit na koňské dostihy bez diváků, což je ovšem opatření vyžadované vládou v rámci boje proti koronaviru. Jak oznámila mluvčí Kateřina Nohavová, má už závodiště v kalendáři vyhrazený dostatek náhradních termínů pro všech 12 mítinků.

„Účast diváků vytváří neodmyslitelnou atmosféru dostihového dne a je také významným ekonomickým prvkem,“ vysvětlil výkonný ředitel Dostihového spolku Jaroslav Műller. Diváci jsou podle jeho názoru důležití i pro partnery závodiště, kteří potřebují být viděni a kteří se významně podílejí na rozpočtu jednotlivých dostihových dní.

Jinde se bude závodit za zavřenými dveřmi

V souladu s uvolňováním vládních opatření se dostihy v Česku mohou konat od 11. května, avšak za přítomnosti maximálně stovky lidí. Jsou podmíněny neúčastí diváků i majitelů koní. Roušku musí nosit všechny osoby v areálu kromě žokeje sedícího na koni. Je také nutné předem nahlásit jméno řidiče, vodiče i trenéra koně. „Když spočítáme, kolik koní v Pardubicích startuje a kolik lidí se kolem nich pohybuje, dostaneme se vysoko nad povolený limit. Musíme si uvědomit, že nejde jen o jezdce a trenéry, ale také o ošetřovatele, vodiče, sbor rozhodčích, zdravotníky rozmístěné po celé dráze, veterináře či technický personál včetně týmu zajišťujícího videozáznam,“ dodal Műller.

Závodiště v Karlových Varech, Mostě a Praze – Velké Chuchli ovšem zahájí sezónu v nejbližších dnech. I bez diváků.

Pravděpodobný den D: sobota 20. června

Dle dostupných informací by se prvý mítink mohl v Pardubicích uskutečnit 20. června. Ovšem za předpokladu, že se potvrdí zprávy o dalším rozvolňování vládních opatření v souvislosti s šířením koronaviru. Už příští týden Dostihový spolek předloží návrh nové termínové listiny.

Napsal: Miloš Pelikán

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here