Dvojice nahých lidí močila v altánu v Městském parku. Byla odsud vykázána

0
775
Městský park v Chrudimi. Foto: Kodl Cr

Ve středu 13. května před osmou ráno vyjeli strážníci do Husovy ulice, kde žena u jednoho z domů zaregistrovala odloženou injekční stříkačku. Hlídka tedy předmět na místě vyzvedla a následně jej odevzdala k odborné likvidaci.

Neoprávněné obsazené místo k parkování pro invalidu

V 8.40 hodin upozornil strážníky občan na to, že v ulici Dr. Bartůňka stojí na parkovacím místě vyhrazeném pro vozidlo invalidy neoprávněně cizí dodávkový automobil. Hlídka proto za stěrač tohoto vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Dvě parkovačky za stání před vjezdem do firmy

O pět minut později následovalo telefonické oznámení o nesprávně zaparkovaném automobilu, jenž v Průmyslové ulici stál před vjezdem do tamní firmy. Hlídka na místě shledala dvě vozidla, na něž umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Parkování bez karty v areálu Chrudimské nemocnice

V 8.49 hodin byli strážníci přivoláni do areálu Chrudimské nemocnice, kde parkoval automobil bez příslušné parkovací karty. Hlídka proto za stěrač tohoto vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Cizí automobil přímo ve vjezdu do budovy České pošty

Po deváté ráno bylo oznámeno na linku 156, že u budovy České pošty na Resselově náměstí stojí cizí automobil přímo ve vjezdu do dvora. K přítomným strážníkům se po chvíli dostavil odpovědný řidič, jenž po vyřešení dopravního přestupku s hlídkou s vozidlem odjel.

Seniorka trpící nevolností potřebovala pomoc strážníků

V 11.37 hodin obdržel operátor městské policie tísňový signál od seniorky, jež potřebovala pomoc strážníků. Do jejího bydliště vyjela neprodleně hlídka, jíž tato žena uvedla, že trpí nevolností. Přivolaný lékař neshledal důvod k jejímu převozu do zdravotnického zařízení a doporučil návštěvu příslušného obvodního lékaře.

Auto bránilo v zásobování restaurace v Lázeňské ulici

Čtyři minuty po poledni vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Lázeňské ulice, kde nesprávně zaparkovaný automobil bránil v projetí vozidlům zásobujícím nedalekou restauraci. Před příjezdem hlídky na uvedené místo však tento automobil odjel pryč.

Dvojice nahých lidí močila v altánu v Městském parku

V 15.06 hodin obdrželi strážníci oznámení o nahých lidech, kteří se měli zdržovat a močit v altánku v Městském parku. Strážníci zde zastihli známou dvojici bezdomovců. Při příjezdu hlídky byl muž i jeho přítelkyně oblečení. Byli viditelně pod vlivem alkoholu, avšak oba se orientovali. Oba byli z altánu vykázáni.

Další tísňový signál kvůli nevolnosti ženy

Přibližně o hodinu později obdržel operátor městské policie tísňový signál od místní ženy, jež potřebovala pomoc strážníků. Tato žena hlídce po příjezdu sdělila, že tentokrát se udělalo nevolno její dceři. Přivolaný lékař mladší z žen převzal do péče a sanitní vůz jí poté dopravil do nemocnice.

Strážníci našli sedící mládě sovy v Poděbradově ulici

V 17.12 hodin oznámil muž prostřednictvím linky 156, že na chodníku v Poděbradově ulici zaregistroval sedící mládě sovy. Hlídka mladou sovu odchytla a v přepravním boxu ji dopravila do služebny na Resselově náměstí, kde zvíře převzal do péče pracovník záchranné stanice živočichů.

Auto bránilo U Stadionu v jízdě ostatním vozidlům

O několik minut později byli strážníci přivoláni do sídliště U Stadionu, kde u jednoho z domů nesprávně zaparkovaný dodávkový automobil bránil v jízdě ostatním vozidlům. Po příjezdu hlídky se k automobilu dostavil jeho řidič, jenž po vyřešení dopravního přestupku se strážníky s vozidlem odjel.

Pátrací akce po muži skončila v ulici Na Kopanici

Ve 23.57 hodin požádala strážníky o spolupráci Policie ČR, neboť bylo třeba neodkladně společně pátrat po muži, jenž se měl dopustit trestného činu. Strážníci se během akce řídili pokyny policistů a prohledávali prostor ulice Na Kopanici. Hlídka zde žádnou osobu nezaregistrovala, přesto po chvíli přilétl z hradeb směrem do uvedené ulice velký kámen, jenž velmi těsně minul strážníky a poté se rozbil o kovové zábradlí. O chvíli později hlídka z tohoto směru zaregistrovala i prasknutí suché větve, proto byl následně uvedený prostor prohledán a v něm byl zjištěn hledaný podezřelý muž. V 01.30 hodin byla společná pátrací akce úspěšně ukončena.

Zákazník taxislužby připravil taxikářku nad ránem o tržbu

Po čtvrté hodině ráno přivolala strážníky do ulice Na Ostrově řidička taxislužby, neboť její zákazník, jenž měl uhradit cenu za dopravu, vešel do panelového domu s tím, že si zde od svého kamaráda vypůjčí potřebný finanční obnos na zaplacení služby. Muž se však následně zpět k vozidlu taxislužby z budovy nevrátil. Jelikož nebylo možné událost vyřešit na místě, hlídka provedla její zadokumentování a spisový materiál následně postoupí k dořešení přestupkové komisi při Městském úřadu v Chrudimi.

Obsazené parkovací místo pro invalidu v Husově ulici

V 6.26 hodin bylo oznámeno na linku 156, že v Husově ulici na parkovacím místě vyhrazeném pro vozidlo invalidy parkuje neoprávněně cizí automobil. Hlídka proto za stěrač tohoto vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here