Kamera v chrudimském supermarketu odhalila dodatečně zloděje. Přivolaní strážníci mu uložili pokutu

0
394
Foto: Pixabay.com

V sobotu 16. května po půl desáté dopoledne byli strážníci přivoláni do supermarketu v ulici SNP, kde došlo ke krádeži zboží. Pracovník ostrahy prodejny hlídce po příjezdu sdělil, že k protiprávnímu jednání zde došlo před několika dny, a událost vyšla najevo až nyní po zhlédnutí kamerového záznamu z bezpečnostní kamery. Protože podezřelý muž, jehož počínání bylo zachyceno na záznamu, přišel opět do supermarketu, přivolal strážníky. Ti v přítomném podezřelém muži zjistili místního obyvatele, jenž se ke svému jednání doznal. Hlídka vyřešila jeho přestupek proti majetku na místě uložením pokuty.

Dvě parkovačky po upozornění v Komenského ulici

V 11.07 hodin obdrželi strážníci oznámení o tom, že v Komenského ulici parkují nesprávně automobily. Hlídka informaci prověřila a poté za stěrače dvou vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Opuštěné soví mládě v trávě na Školním náměstí

Po 14. hodině vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení na Školní náměstí, kde žena u jednoho ze stromů v trávě zaregistrovala opuštěné soví mládě, jež zřejmě vypadlo z hnízda. Protože sovu nebylo možné umístit zpět na strom, hlídka mládě odchytla a dopravila do služebny na Resselově náměstí, kde je následně převzal do péče přivolaný pracovník záchranné stanice živočichů.

Klíčky ve dveřích vozidla v sídlišti Na Šancích

V 16.33 hodin bylo oznámeno na linku 156, že u jednoho z panelových domů v sídlišti Na Šancích parkuje automobil, v jehož zámku dveří se nachází klíče od vozidla. Strážníci provedenou lustrací zjistili majitele auta a kontaktovali jej. Dotyčný se po chvíli dostavil na místo a svůj automobil řádně zajistil.

Hledání nepovolané osoby ve dvoře městského úřadu

O chvíli později obdrželi strážníci informaci o tom, že se ve dvoře úřadu v městském parku pohybuje nepovolaná osoba, jež se zde pokusila ukrýt. Hlídka po příjezdu na místo prostor prověřila společně s přítomným oznamovatelem, avšak ukrytého člověka nikde nezaregistrovala. Poškození či narušení tohoto objektu rovněž nebylo zjištěno.

Hlasitý hovor mladíků rušil obyvatele ulice Dr. Malíka

Třicet sedm minut po půlnoci byli strážníci přivoláni do ulice Dr. Malíka, kde se v okolí některého z řadových domů zdržovalo několik mladíků, kteří hlasitým hovorem rušili noční klid. Hlídka prověřila uvedenou ulici, avšak tyto mladé lidi nikde nezaregistrovala – mezitím zřejmě vstoupili do jedné z budov. Přestupkové jednání nebylo tedy zjištěno.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here